Marzec 28, 2024, 09:31:17 am

Autor Wątek: Robertozon - czyszczenie, naprawa, renowacja odzieży motocyklowej - Opinia, TEST  (Przeczytany 30508 razy)

Offline Duch

  • KMZ K-650, Honda XL600V Transalp, Suzuki DL AL7 650XT V-Strom
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 12538
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Po 11 latach użytkowania nadszedł czas na zmianę kurtki. Ale jako że jestem sentymentalny w stosunku do przedmiotów to nie pozbywam się starej skóry. Wysyłam ja do remontu.

W internetach znalazłem ofertę firmy Robertozon - czyszczenie, naprawa i renowacja odzieży motocyklowej.

Zakres usług jest szeroki. Zaczyna się od podstawowego serwisu z czyszczeniem, jonizowaniem, impregnacją i ozonowaniem. W ofercie mają też naprawę odzieży po 'szlifach', korekty koloru, wymianę uszkodzonych elementów czy po prostu renowację



Skala zniszczeń nie jest duża, tym bardziej że przez kilka lat owa kurtka służyła mi także jako.... zwykła kurtka zimowa ale widoczne jest mocne zmęczenie materiału i utrata elastyczności. W tym przypadku potrzebny jest serwis, czyszczenie, ozonowanie, impregnacja naprawa szwów na połączeniu materiału ze skórą i być może renowacja koloru. Czy pójdę w ostatnią opcję będzie zależne od wyceny. Pakiet podstawowy to koszt 99 zł. Co ciekawe żadnej naprawy nie wymaga środek kurtki, po 11 lata nadal się trzyma, brak przetarć i rozpruć.

Firma ma swój punkt odbioru w Toruniu w salonie Ducati AF MOTORS, ul. Szosa Lubicka 141. Dostarczamy kurtkę/kombinezon w pudełku do którego załączamy nasze dane kontaktowe i listę życzeń. Następnie po oględzinach Robertozon dostajemy wycenę i informacje o zakresie prac i ustalamy szczegóły. 

W poniedziałek zawożę moją katanę do punku odbioru i rozpoczynamy test. Zobaczymy ile to zajmie, jaki będzie kontakt i co najważniejsze jak kurtka będzie wyglądała po renowacji, bo na razie wygląda tak:

 























« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2021, 20:22:36 pm wysłana przez Duch »
Takiej władzy w naszych progach wszyscy chcielibyśmy podziękować w kilku nie do końca pięknych słowach
Z wyrazami szczerej niewdzięczności dla skurwysynów nie mamy litości! Moja nacja - moja tonacja, Moja nacja - moja tonacja.

Offline czarny

  • HD 1200; BMW 1150 GS; BMW F800GS Adv
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1230
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Robertozon - czyszczenie, naprawa i renowacja odzieży motocyklowej - TEST
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2021, 09:33:36 am »
Pracują w soboty a poniedziałki mają wolne.

Offline KSD

  • BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 15844
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Robertozon - czyszczenie, naprawa i renowacja odzieży motocyklowej - TEST
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2021, 09:45:50 am »
Jestem mocno ciekaw ja to wyjdzie. Fajnie, że porobiłeś takie szczegółowe zdjęcia. Byłoby dobrze aby porobić takie same ujęcia po wykonaniu usługi, wtedy będzie można porównać wszystko ze sobą :oki:
Czysty motocykl jeździ szybciej!

Offline Duch

  • KMZ K-650, Honda XL600V Transalp, Suzuki DL AL7 650XT V-Strom
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 12538
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Robertozon - czyszczenie, naprawa i renowacja odzieży motocyklowej - TEST
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2021, 09:52:20 am »
Pracują w soboty a poniedziałki mają wolne.

Dobrze wiedzieć  :oki: nie odbiję się od drzwi
Takiej władzy w naszych progach wszyscy chcielibyśmy podziękować w kilku nie do końca pięknych słowach
Z wyrazami szczerej niewdzięczności dla skurwysynów nie mamy litości! Moja nacja - moja tonacja, Moja nacja - moja tonacja.

Offline Duch

  • KMZ K-650, Honda XL600V Transalp, Suzuki DL AL7 650XT V-Strom
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 12538
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Robertozon - czyszczenie, naprawa i renowacja odzieży motocyklowej - TEST
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2021, 12:41:14 pm »
Dzisiaj kurtka została bezproblemowo przekazana w salonie Ducati. Moża więc zacząć mierzyć czas realizacji usługi  ;) Teraz czekamy na kontakt z wyceną.

Takiej władzy w naszych progach wszyscy chcielibyśmy podziękować w kilku nie do końca pięknych słowach
Z wyrazami szczerej niewdzięczności dla skurwysynów nie mamy litości! Moja nacja - moja tonacja, Moja nacja - moja tonacja.

Offline Derkoś

  • Honda VFR800X Crossrunner
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 8090
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń Podgórz
Odp: Robertozon - czyszczenie, naprawa i renowacja odzieży motocyklowej - TEST
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2021, 16:17:50 pm »
To ktoś od nich się tym zajmuje czy co ? Bo aż nie możliwe żeby wielkie ducati zajmowało się używanymi ciuchami  :eek:

Offline Duch

  • KMZ K-650, Honda XL600V Transalp, Suzuki DL AL7 650XT V-Strom
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 12538
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Robertozon - czyszczenie, naprawa i renowacja odzieży motocyklowej - TEST
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2021, 17:14:07 pm »
To ktoś od nich się tym zajmuje czy co ? Bo aż nie możliwe żeby wielkie ducati zajmowało się używanymi ciuchami  :eek:

Mają podpisaną umowę jako punk odbioru firmy Robertozon, sami nic nie robią z tymi ciuchami.

Szczerze przyznam, że byłem zaskoczony że tak gładko poszło. Często pry takich współpracach zdarzało mi się, że przychodziłem do firmy X, pytałem o usługę którą świadczą jako punkt partnerski i padała odpowiedź typu "ale ja nic nie wiem na ten temat"
Takiej władzy w naszych progach wszyscy chcielibyśmy podziękować w kilku nie do końca pięknych słowach
Z wyrazami szczerej niewdzięczności dla skurwysynów nie mamy litości! Moja nacja - moja tonacja, Moja nacja - moja tonacja.

Offline Duch

  • KMZ K-650, Honda XL600V Transalp, Suzuki DL AL7 650XT V-Strom
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 12538
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Robertozon - czyszczenie, naprawa i renowacja odzieży motocyklowej - TEST
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2021, 20:50:43 pm »
Dzisiaj otrzymałem telefon z firmy Robertozon. Podczas krótkiej rozmowy zapoznali się z moimi oczekiwaniami oraz dopytali o szczegóły uszkodzeń oraz zaproponowali metody naprawy.

Wycena wygląda następująco:

Serwis - 99 zł - czyszczenie, impregnacja, ozonowanie, jonizowanie

Naprawa - 400 zł - prującego się połączenia materiału i skóry nie da się łatwo naprawić. Szwu nie da się przesunąć bo zmniejszyło by to obwód rękawa. Poza tym naprawa może okazać się nieskuteczna, materiał dostał po dupie przez 11 lat i będzie się pruć. Zaproponowano mi wstawienie nowych paneli, za 200 zł od rękawa.



Korekta koloru - 200 -400 zł - ostateczny koszt korekty będzie znany po czyszczeniu, muszą znać faktyczny stan kurtki który ujawni się po usunięciu brudu (obstawiam że cena pójdzie w górny pułap)

Tak pełny koszt renowacji kurtki to 900 zł. Czy to dużo? Trudo powiedzieć. Zaskoczyła mnie trochę cena jaką trzeba zapłacić za wstawienie 2 kawałków materiału, ale patrząc na to że trzeba rozpruć 6 szwów zewnętrznych ( tym 3 podwójne), rozpruć wyściółkę, wymienić panel kewlarowy z membraną a potem jeszcze poskładać i zszyć to ręcznie to cena zaczyna wydawać sie uczciwa.

Niemniej jednak 900 zł to 160% ceny zakupu tej kurtki w 2010 roku, tak więc naprawa i renowacja jest nieopłacalna, nawet biorąc pod uwagę względy sentymentalne.

Zdecydowałem, że będzie robiony tylko serwis kurtki za 99 zł o czym poinformowałem w rozmowie telefonicznej. Szacowany czas wykonania usługi to 4 tygodnie. Po zakończeniu rozmowy dostałem SMS z potwierdzeniem ustaleń.





 
Takiej władzy w naszych progach wszyscy chcielibyśmy podziękować w kilku nie do końca pięknych słowach
Z wyrazami szczerej niewdzięczności dla skurwysynów nie mamy litości! Moja nacja - moja tonacja, Moja nacja - moja tonacja.

Offline siwens

  • Brak
  • 80 km/h
  • **
  • Wiadomości: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Rozgarty
Odp: Robertozon - czyszczenie, naprawa i renowacja odzieży motocyklowej - TEST
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2021, 21:12:51 pm »
900 to naprawdę sporo. Za niewiele więcej można mieć coś nowego. Fajnie że uczciwie podeszli do tematu  :)

Offline Derkoś

  • Honda VFR800X Crossrunner
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 8090
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń Podgórz
Odp: Robertozon - czyszczenie, naprawa i renowacja odzieży motocyklowej - TEST
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2021, 22:01:15 pm »
No sporo jak za naprawę chociaż 200zl myślę że to nie dużo to sporo roboty się wydaje ,ale  4 tygodnie za takie podstawy tez sporawo czasu trzeba czekać
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2021, 22:13:44 pm wysłana przez Derkoś »

Offline Duch

  • KMZ K-650, Honda XL600V Transalp, Suzuki DL AL7 650XT V-Strom
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 12538
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Robertozon - czyszczenie, naprawa i renowacja odzieży motocyklowej - TEST
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2021, 22:30:07 pm »
No sporo jak za naprawę chociaż 200zl myślę że to nie dużo to sporo roboty się wydaje ,ale  4 tygodnie za takie podstawy tez sporawo czasu trzeba czekać

Nie śpieszy mi się. Przypuszczam że czas oczekiwania jest spowodowany kumulacją przed sezonem motocyklowym.  Ale na plus jest cena. W popularnych pralniach które można znaleźć w centrach handlowych cena za czyszczenie i konserwację kurtki zaczyna się od około 200 zł
Takiej władzy w naszych progach wszyscy chcielibyśmy podziękować w kilku nie do końca pięknych słowach
Z wyrazami szczerej niewdzięczności dla skurwysynów nie mamy litości! Moja nacja - moja tonacja, Moja nacja - moja tonacja.

Offline Szymek

  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, kup R1, przejedź się!
  • Skąd: Chełmża
Odp: Robertozon - czyszczenie, naprawa i renowacja odzieży motocyklowej - TEST
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2021, 13:55:52 pm »
Dwa lata temu skorzystałem z usług Roberta. Wysyłka...kontakt z klientem...i efekt końcowy...wszystko na 5+. Oddałem do naprawy kombinezon po lekkiej przycierce na łokciu i tyłku plus malowanie elementow czerownych na żółty. Efekt na zdjeciach

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Offline Szymek

  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, kup R1, przejedź się!
  • Skąd: Chełmża
Odp: Robertozon - czyszczenie, naprawa i renowacja odzieży motocyklowej - TEST
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2021, 13:57:57 pm »
Dzisiaj kumpel wysłał mi zdjęcia butów Sidi ktore wysłał do czyszczenia i wymiany podeszwy. Oceńcie sam...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Offline Duch

  • KMZ K-650, Honda XL600V Transalp, Suzuki DL AL7 650XT V-Strom
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 12538
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Robertozon - czyszczenie, naprawa i renowacja odzieży motocyklowej - TEST
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2021, 16:20:32 pm »
Kombinezon wygląda dobrze. Ile płaciłeś?

A co do butów, to zą zdjęcia przed czy po?
Takiej władzy w naszych progach wszyscy chcielibyśmy podziękować w kilku nie do końca pięknych słowach
Z wyrazami szczerej niewdzięczności dla skurwysynów nie mamy litości! Moja nacja - moja tonacja, Moja nacja - moja tonacja.

Offline Viniu

  • BMW R1100 GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 5027
  • Płeć: Mężczyzna
    • YT - Channel
  • Skąd: Toruń
Odp: Robertozon - czyszczenie, naprawa i renowacja odzieży motocyklowej - TEST
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2021, 16:29:52 pm »
Mam nadzieję że przed...
Problemem nie jest problem.
Problemem jest twoje podejście do problemu.

https://www.youtube.com/user/TheVineks