Czerwiec 13, 2021, 13:34:38 pm

Autor Wątek: Tanie podróżowanie czyli turystyka motocyklowa w dobie kryzysu gospodarczego  (Przeczytany 12087 razy)

Offline Trybus

• 180 km/h
Odp: Tanie podróżowanie czyli turystyka
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 30, 2020, 08:33:00 am »
Super temat 🙂ja mam plan, mierzeja wiślana, trójstyk, granica wschodnia, Bieszczady, górami w Tatry i do domku, gdyby była możliwość to obhechałbym Tatry. Polska jest piękna.

:thumbup:
Też tak planuję ... :wings:

Offline Derkoś

• Honda VFR800X Crossrunner
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
Odp: Tanie podróżowanie czyli turystyka motocyklowa w dobie kryzysu gospodarczego
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 30, 2020, 11:41:50 am »
Ksd jeżeli granice będą zamknięte to kasę powinni Ci zwrócić, jeżeli firma się sprawuje, południe zjechałem Norwegii polecam  :Y

Co do tegorocznego wyjazdu 1 czerwca miałem jechać na 5 dni w Bieszczady z kumplami , jednak wyjazdy w obrębie kraju traktuje jako „weekendowe” przejażdżki niż jakieś wakacyjne wyprawy.
Od wypraw oczekuje zobaczenia czegoś innego , nowego, zerknięcie na inna kulturę czy kuchnie u nas tego nie dostanę

Offline Duch

• KMZ K-650, Honda XL600V Transalp, Suzuki DL AL7 650XT V-Strom
  • Administrator
  • 300 km/h
Odp: Tanie podróżowanie czyli turystyka motocyklowa w dobie kryzysu gospodarczego
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 30, 2020, 11:48:07 am »
Pojedź do Tatarów na podlasiu, będziesz miał inne jedzenie i inną kulturę  :)
Takiej władzy w naszych progach wszyscy chcielibyśmy podziękować w kilku nie do końca pięknych słowach
Z wyrazami szczerej niewdzięczności dla skurwysynów nie mamy litości! Moja nacja - moja tonacja, Moja nacja - moja tonacja.

Offline sokół250

• suzuki rm250 , k-750 , KLE500
  • 220 km/h
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 30, 2020, 13:18:06 pm »

Albo spróbuj się dogadać po kaszubsku :)

Offline JarekAT

• XRV750 LC4 LC8 K100
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 30, 2020, 14:44:51 pm »
Jarek ale to offroadem robiłeś wszystko czy asfaltami?

Północ i południe szosa.
Ściana wschodnia Szosa + szuterki. Co się trafiło by jechać najbliżej granicy.

Offline JarekAT

• XRV750 LC4 LC8 K100
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 30, 2020, 14:46:46 pm »

HJakiś czas temu spaliła się świetna knajpa tatarska.
Ktoś wie czy się odbudowali?
Kruszyniany

Offline cezi

• Suzuki Bandit 1250
  • 300 km/h
  • Kiedy czuję pęd powietrza...
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 30, 2020, 15:06:34 pm »
Duchu, tuż obok "Drogi 100 zakrętów" jest "Autostrada Sudecka"- możesz nawet czołgiem po niej jechać.  Moim zdaniem, jest lepsza, bo ma lepszy asfalt, jest dłuższa i jest bardziej widokowa  :)

Offline Duch

• Administrator
  • 300 km/h
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 30, 2020, 16:11:53 pm »
Biere  :smoke:
Takiej władzy w naszych progach wszyscy chcielibyśmy podziękować w kilku nie do końca pięknych słowach
Z wyrazami szczerej niewdzięczności dla skurwysynów nie mamy litości! Moja nacja - moja tonacja, Moja nacja - moja tonacja.

Offline Derkoś

• Honda VFR800X Crossrunner
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 30, 2020, 16:44:55 pm »
Z rok temu może już nawet dwa robiliśmy temat miejsca w Polsce warte odwiedzenia , myślę że tam można zajrzeć  :) z cezim i nie tylko wrzuciliśmy sporo miejscówek min właśnie autostradę sudecką, 100 zakrętów  :ricky:

Offline Tomas_XRV

• KTM 950 SuperEnduro R
  • 300 km/h
  • Tam, gdzie kończy się droga, zaczyna się przygoda
Tanie podróżowanie czyli turystyka motocyklowa w dobie kryzysu gospodarczego
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 30, 2020, 16:49:52 pm »

HJakiś czas temu spaliła się świetna knajpa tatarska.
Ktoś wie czy się odbudowali?
Kruszyniany
Jutra Tatarska w Kruszynianach jesienią przyjmowali w innym budynku ale ze zmniejszonym menu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2020, 16:51:36 pm wysłana przez Tomas_XRV »

Offline vlad

• 220 km/h
  • Naczelny Gawędziarz
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 30, 2020, 18:10:35 pm »
Asfaltowo to trzeba się trochę skupić żeby jakąś fajną widokowo - zakrętowo traskę zrobić. Natomiast offowo to już za rogiem może być ciekawie i na oślep można jechać byle gdzie.
Ja mam dwa plany:
1. asfalty, szutry, kocie łby - ściana wschodnia i ściana południowa jak najbliżej granicy
2. off, off, off. Żadnych map, nawigacji itp. Tylko kompas, obranie jednego kursu i jazda na azymut przez kilka dni w jedną stronę. Tak z ciekawości, zobaczymy gdzie dojedziemy i jak będzie to wszystko przebiegało. Na asfalt tylko do sklepu i cpnu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2020, 18:12:21 pm wysłana przez vlad »

Offline Duch

• Administrator
  • 300 km/h
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 30, 2020, 18:53:40 pm »
Tylko kompas, obranie jednego kursu i jazda na azymut

Ja tak kiedyś pojechałem do Elbląga  ;D W końcu dotarłem, ale po drodze wylądowałem w woj. Mazowieckim  :bag:

ściana wschodnia i ściana południowa jak najbliżej granicy

Zawsze mnie kręciły drogi położone przy pasku. Szukałem kiedyś nawet drogo położonej najbliżej granicy z Rosją, wyszło, że to ten odcinek. Zjechanie na pobocze będzie oznaczało wjazd w pas graniczny  ;D

Offline vlad

• 220 km/h
  • Naczelny Gawędziarz
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 30, 2020, 19:11:43 pm »
Właśnie coś w ten deseń. Ogólny, odległy cel i jazda. I wcale do tego celu nie musimy dojechać.

Dwa lata temu, na rally 24 jechaliśmy blisko pasa granicznego. Był błąd w road booku i na drodze polnej, dwóch wbiło się poza słupki graniczne. I to dość daleko. Na szczęście w pore zorientowali się. Żeby było śmieszniej jednym z nich był nasz Bill. Potem mieliśmy polewkę, że niechcący Bill rozpętałby wojnę między USA ,a Rosją.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2020, 19:13:36 pm wysłana przez vlad »

Offline Duch

• Administrator
  • 300 km/h
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 30, 2020, 19:15:10 pm »
Słupek graniczny to pół biedy, gorzej jak wpadniesz za monolit, bo to jest faktyczny punkt graniczny  :) Ważne żeby o tym pamiętać, bo możesz się zbliżyć na 15 metrów od monolitu. Słupek czasem jest w większej odległości, a SG lubi karać za niewiedzę  >:D

Offline KSD

• BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 30, 2020, 20:05:35 pm »
Żeby było śmieszniej jednym z nich był nasz Bill.

No to on rzeczywiście by się nie wytłumaczył ;)
Czysty motocykl jeździ szybciej!