Grudzień 08, 2021, 13:23:30 pm

Autor Wątek: Tanie podróżowanie czyli turystyka motocyklowa w dobie kryzysu gospodarczego  (Przeczytany 16340 razy)

Online Duch

• KMZ K-650, Honda XL600V Transalp, Suzuki DL AL7 650XT V-Strom
  • Administrator
  • 300 km/h
Obyś żył w ciekawych czasach... - to przysłowie jest dziś aktualne jak mało kiedy. Owe ciekawe czasy zmieniają ma obecnie każdą dziedzinę życia. Na pewno nie pozostaną bez wpływu na turystykę motocyklową w obecnym sezonie - kryzys gospodarczy oraz obostrzenia na granicach mogą sprawić, że trzeba będzie odkurzyć nieco zapomniane, bliższe rejony na turystyczne wyprawy. Coś mi się wydaje, że Bieszczady znów staną się modne.

W tym wątku chciałbym zachęcić wszystkich do wrzucania pomysłów na tegoroczne wyprawy - tanie i krajowe. Jak już zaraza minie, a gospodarka będzie w gruzach to gdzie byście pojechali za swoje 80% wynagrodzenia?  :smoke:
Takiej władzy w naszych progach wszyscy chcielibyśmy podziękować w kilku nie do końca pięknych słowach
Z wyrazami szczerej niewdzięczności dla skurwysynów nie mamy litości! Moja nacja - moja tonacja, Moja nacja - moja tonacja.

Offline Fred. X

• 180 km/h
Odp: Tanie podróżowanie czyli turystyka motocyklowa w dobie kryzysu gospodarczego
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2020, 20:50:22 pm »
Wpierwej niech się sraczka skończy , bo rządzący chcą jeszcze więcej ograniczeń  :bash:

Offline KoZi

• 300 km/h
  • Classic Power !
Odp: Tanie podróżowanie czyli turystyka motocyklowa w dobie kryzysu gospodarczego
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2020, 20:53:12 pm »
Ja już na 90% porzuciłem plany wyjazdu zagranicznego ponieważ jego termin jest/był bliski.
Ale na Polskę mam kilka opcji i jest to wschód oraz południe, także biało-niebieski oraz czerwony ziomek moga się szykować  8-)
(>’o’)>  classic, vintage, custom, oldschool, youngtimer

Online Duch

• Administrator
  • 300 km/h
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2020, 20:58:36 pm »
Ale na Polskę mam kilka opcji i jest to wschód oraz południe

Wrzuć coś więcej o miejscach docelowych, dawno na forum nie był poruszany temat turystyki krajowej  :) Trzeba wrócić do korzeni
Takiej władzy w naszych progach wszyscy chcielibyśmy podziękować w kilku nie do końca pięknych słowach
Z wyrazami szczerej niewdzięczności dla skurwysynów nie mamy litości! Moja nacja - moja tonacja, Moja nacja - moja tonacja.

Offline Kazek

• 180 km/h
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2020, 21:05:31 pm »
Super temat 🙂ja mam plan, mierzeja wiślana, trójstyk, granica wschodnia, Bieszczady, górami w Tatry i do domku, gdyby była możliwość to obhechałbym Tatry. Polska jest piękna.

Offline Kazek

• 180 km/h
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2020, 21:09:13 pm »
Banalna podróż dookoła polski też fajnie 🙂

Online Duch

• Administrator
  • 300 km/h
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2020, 21:19:47 pm »
Mój podstawowy plan to 2-3 dniowy wypad w rojony Kotliny Kłodzkiej z ze szczególnym nastawieniem na przejazd DW 387 która prowadzi przez pas Gór Stołowych. Odcinek jest krótki bo ma tylko 30 km ale zawsze można się pokręcić po okolicy, a bocznych dróg tam nie brakuje

forensic anthropology crime

Offline sokół250

• suzuki rm250 , k-750 , KLE500
  • 220 km/h
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2020, 21:38:15 pm »
W tym roku będę chciał na pewno odwiedzić wilczy szaniec,Darłowo na rusku chyba odpuszczę ale będę chciał się wybrać na inny militarny zlot.

Offline martinez

• suzuki bandit 600s
  • 300 km/h
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2020, 21:38:34 pm »
 :popcorn:

Offline KSD

• BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2020, 21:47:36 pm »
Ja na ten rok miałem zaplanowane południe Norwegii. Trudno powiedzieć czy do lata coś się jeszcze zmieni ale na ten moment powoli staram się przyzwyczajać umysł do pożegnania się z już wpłaconą kaską za promy i noclegi :PP

Temat zaproponowany przez Ducha może się więc okazać strzałem w dziesiątkę.
Tak na szybko  podrzucam dwie inspiracje.

1. Bory tucholskie z namiotem (można naprawdę objechać wzdłuż i wszerz i będzie blisko i tanio):
http://www.c-moto.pl/forum/index.php?topic=3047.0

2. Zwiedzenie wszystkich latarni wzdłuż wybrzeża:
http://www.c-moto.pl/forum/index.php?topic=5512.0

Jeśli zaś chodzi o Bieszczady, to ja osobiście mogę tam wracać każdego roku. To takie moje małe miejsce na ziemi i wstępnie zanosi się na to, że w tym roku też tam mam sporą szansę spędzić wakacje ;) Skoro zaś padł temat bieszczadzki, to poniżej odkopane dwa filmy z forumowej wyprawy w te miejsca. Pierwszy to rok 2014, a drugi 2015. Szok jak czas szybko leci i jacy wówczas byliśmy piękni i młodzi ;;)

Czysty motocykl jeździ szybciej!

Offline zibi

• HONDA NC750XAG RC90 BMW R NINE T URBAN G/S HONDA NC750XA RH09
  • 300 km/h
  • Are You Talking To ME? !!!
    • Fundacja na rzecz Wspierania Turystyki Motocyklowej
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2020, 21:56:49 pm »
Kurde jak miło powspominać :)

Offline Fred. X

• 180 km/h
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 29, 2020, 22:25:51 pm »
Nie może tylko jest , ja zawsze powtarzam cudze chwalicie swojego nie znacie

2 trasy :

1. Malbork - Wilczy Szaniec
2. Śladem "Orlich Gniazd "  :moto:

Offline JarekAT

• XRV750 LC4 LC8 K100
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 29, 2020, 23:25:03 pm »
Fajnym tematem jest wyjazd do około Polski.
Mi jednak zawsze szkoda było machnąć to na jednym wyjeździe.

Więc zaliczałem po trochu:
- ściana wschodnia - mega fany wyjaz od Bieszczad po Suwalszczyznę
- Projekt północ czyli wybrzeże
- Projekt południe od Wołosate po Bogatynię - ciekawe tereny
- ściany zachodniej nigdy nie zrobiłem w całości, bo mnie jakoś tam nie ciągnie

Offline KSD

• BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2020, 07:59:07 am »
Jarek ale to offroadem robiłeś wszystko czy asfaltami?
Czysty motocykl jeździ szybciej!

Offline Trybus

• 180 km/h
Odp: Tanie podróżowanie czyli turystyka motocyklowa w
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 30, 2020, 08:31:11 am »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2020, 08:33:22 am wysłana przez Trybus »