Kwiecień 19, 2024, 21:23:29 pm

Autor Wątek: Ducati Multistrada 1260  (Przeczytany 11812 razy)

Offline cezi

  • Suzuki Bandit 1250
  • 300 km/h
  • ******
  • Wiadomości: 6405
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kiedy czuję pęd powietrza...
  • Skąd: Toruń
Ducati Multistrada 1260
« dnia: Wrzesień 15, 2019, 03:58:25 am »
Jak już pewnie wiecie, wpadła mi w oko pewna Włoszka Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne na mnie zrobiła swoim wyglądem i ognistym temperamentem Okazało się, że nawet fajnie mruczy ...
Dość gadania, czas działać
Wybraliśmy się wspólnie na wycieczkę i czar prysł... Jadąc tempem turystycznym 80-90 na ostatnim biegu, motocykl wpada w dziwne wibrację, które powoduje silnik. Ogólnie jednostka napędowa lubi bardzo wysokie obroty i tam czuję się zdecydowanie najlepiej. Ze startu lotnego do 210 jedzie jak szalona, ale ten model miał Quikshifter, który robił całą robotę. Pozycja na motocyklu jest dobra, a szyba do 200 wykonuję swoją robotę. Po winklach nie jeździłem zbytnio, więc nie będę pisał o wrażeniach. Dziwne słaby ma dół ten silnik, bardzo się męczy i szarpie, dopiero na wysokich obrotach ma chęć do współpracy. Oczywiście miałem włączony tryb sport i cała moc była ze mną Moim zdaniem jest to motocykl dla kogoś kto umie w 100% wykorzystać potencjał tego motocykla lub dla kogoś, kogo lubi gadżety. Dla normalnego turysty motocyklowego te wszystkie wodotryski, bajery, wyświetlacze, systemy bezkluczykowe nie są potrzebne. To tylko podnosi cenę motocykla, a i tak z tego nie korzystamy.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Offline Derkoś

  • Honda VFR800X Crossrunner
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 8096
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń Podgórz
Odp: Ducati Multistrada 1260
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2019, 09:26:24 am »
No cóż silnik v2 jest charakterystyczny na niskich obrotach i może lekko poszarpywać, jeździsz na rzedowkach to przyzwyczajony do czegoś innego jesteś  :)
Wyświetlacz fajnie się prezentuje , maszyna mi się widzi szczególnie jej przód  :smoke:
Jazda w grupie czy można solo ?

Offline KSD

  • BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 15861
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Ducati Multistrada 1260
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2019, 10:28:14 am »
Biorąc pod uwagę parametry, to sprzęt raczej z gatunku "sport", więc pewnie dlatego takie wrażenia, z tempa "turystycznego". Może przy tej prędkości 80-90 trzeba było jeszcze jechać na jedynce lub dwójce?  :naughty:

Ogólnie mi się Mulitistrada wizualnie nawet podoba, a parametry robią wrażenie. Myślę, że dla kogoś kto lubi sportowe zacięcie, a jednocześnie lubi zwiedzać świat, ten sprzęt jest całkiem ciekawym rozwiązaniem. Jakby jednak nie było, trzeba mieć bardzo gruby portfel, zarówno na zakup sprzętu, jak i pokrycie kosztów jego eksploatacji.

Czysty motocykl jeździ szybciej!

Offline cezi

  • Suzuki Bandit 1250
  • 300 km/h
  • ******
  • Wiadomości: 6405
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kiedy czuję pęd powietrza...
  • Skąd: Toruń
Odp: Ducati Multistrada 1260
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2019, 13:17:03 pm »
Można jechać solo i dać jej w palnik odpowiednio  :smoke:  Ja pojechałem jako jedyny w stronę Włocławka i tam jej dałem ...  :naughty:

Offline zibi

  • BMW R NINE T URBAN G/S HONDA NC750XA RH09
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 13027
    • Fundacja na rzecz Wspierania Turystyki Motocyklowej
  • Skąd: Toruń
Odp: Ducati Multistrada 1260
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2019, 13:18:34 pm »
Cezi i co lepiej idzie niż DL  ;;)

Offline cezi

  • Suzuki Bandit 1250
  • 300 km/h
  • ******
  • Wiadomości: 6405
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kiedy czuję pęd powietrza...
  • Skąd: Toruń
Odp: Ducati Multistrada 1260
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2019, 13:21:21 pm »
Multistrada przyciąga wyglądem, lecz niestety traci podczas jazdy.  Bandziora za Multistradę bym nie zamienił. Suzuki nie klęka  :smoke:

Offline cezi

  • Suzuki Bandit 1250
  • 300 km/h
  • ******
  • Wiadomości: 6405
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kiedy czuję pęd powietrza...
  • Skąd: Toruń
Odp: Ducati Multistrada 1260
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2019, 13:23:22 pm »
Cezi i co lepiej idzie niż DL  ;;)
Dl-em nie jechałem w taki sposób jak Multistradą. Dl-a traktowałem delikatnie ,a Multistradę jak to rasowa Włoszka lubi na ostro  :naughty:

Offline zibi

  • BMW R NINE T URBAN G/S HONDA NC750XA RH09
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 13027
    • Fundacja na rzecz Wspierania Turystyki Motocyklowej
  • Skąd: Toruń
Odp: Ducati Multistrada 1260
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2019, 13:35:03 pm »
Powiedzmy, że tak było  ;;)

Offline Derkoś

  • Honda VFR800X Crossrunner
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 8096
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń Podgórz
Odp: Ducati Multistrada 1260
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 22, 2019, 11:38:30 am »
Biorąc pod uwagę parametry, to sprzęt raczej z gatunku "sport", więc pewnie dlatego takie wrażenia, z tempa "turystycznego". Może przy tej prędkości 80-90 trzeba było jeszcze jechać na jedynce lub dwójce?  :naughty:

Ogólnie mi się Mulitistrada wizualnie nawet podoba, a parametry robią wrażenie. Myślę, że dla kogoś kto lubi sportowe zacięcie, a jednocześnie lubi zwiedzać świat, ten sprzęt jest całkiem ciekawym rozwiązaniem. Jakby jednak nie było, trzeba mieć bardzo gruby portfel, zarówno na zakup sprzętu, jak i pokrycie kosztów jego eksploatacji.

Dokładnie patrząc na wykresy jadąc 80-90 km/h jadąc na ostatnim biegu to katujesz tą maszynę, to jest vałka jasne że będzie Ci szarpać , do tego to Włoszka one już same w sobie szarpią , albo je się kocha, albo nie :)