Marzec 29, 2024, 12:33:58 pm

Autor Wątek: Ktm 1290 super adventure S  (Przeczytany 10858 razy)

Offline goden

  • Yamaha Mt 09 Tracer; Triumph Tiger 1200 Gt Pro
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1766
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Bydgoszcz
Ktm 1290 super adventure S
« dnia: Lipiec 04, 2019, 21:57:28 pm »
Odwiedziłem dzisiaj poznański salon rapid motocykle celem odbycia jazdy testowej modelem 1290 super adventure s.

Dzień wcześniej potwierdziłem możliwość odbycia jazdy testowej, rozmowa szybka Konkretna, zaznaczono żebym nie był dokładnie o 10 (godzina otwarcia salonu) tylko 10:15 (żebyśmy zdążyli rozłożyć papiery).

Wjezdzam 10:10, lekko za wcześnie, gdzieś w oddali salonu dwóch panów, ja wzrokiem szukam swojego demo i mam, stoje przy nim, jestem, pierwszy

Szybko podchodzi Pan, wyjaśniam że dzwoniłem, że chce jechać, a wladciwie kupić, bo dokładnie to demo jest na sprzedaż

No to sru, jeden podpis i jedziesz co powinienem wiedzieć? Tykoo tyle że na motocykl nie ma AC więc jak narobisz szkód to płacisz

Jazda?

Jak jedzie v2, 1300 pojemności 160 km?

Jedzie

Jedzie od 3 tysięcy obrotów, ale jedzie

Niżej nie jedzie, trzęsie, rozpada się, ale powyżej 3 tysięcy, jedzie cały czas, do 230 jedzie, więcej nie odkrecalem

Ale studzimy emocje, przecież nie trzeba zapie....lać

Hamowanie, zawieszenie w trybie race, a on nurkuje jakby chciał schować te swoje wstydliwe ledy za przednim kołem, jakby chciał się ukłonić jakieś królowej, ale jak KTM? To ty jesteś królem, trzymaj gardę

W zakrętach cały czas słyszałem, nie mam AC będziesz placil więc nie hamowalem, zakykalem oczy

Licznik przejrzysty, dużo info ale dosyć uporządkowane, czułem się jak u siebie.

Generalnie brałbym, jednak jest dość sporo problemów w internetach, i siedzę i słucham namawiania, nie kupuj Ktm, kup s1000xr

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2019, 22:05:53 pm wysłana przez goden »

Offline zibi

  • BMW R NINE T URBAN G/S HONDA NC750XA RH09
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 13012
    • Fundacja na rzecz Wspierania Turystyki Motocyklowej
  • Skąd: Toruń
Odp: Ktm 1290 super adventure S
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2019, 09:12:46 am »



Chyba Ci nie przypasował, nie widać podobieństwa :)

Offline Derkoś

  • Honda VFR800X Crossrunner
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 8090
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń Podgórz
Odp: Ktm 1290 super adventure S
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2019, 09:38:02 am »
Piękna jest ta lampa nie gadaj  :naughty: nie słuchaj innych widzi Ci się to bierz. A od dołu szarpie? Przecież to V drgania, dźwięk to całe piękno :smoke:

Offline goden

  • Yamaha Mt 09 Tracer; Triumph Tiger 1200 Gt Pro
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1766
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Ktm 1290 super adventure S
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2019, 10:06:41 am »
Niestety KTM odpada, użytkownicy mają z nim za wiele problemów, a najbliższy serwis w Poznaniu.

Ale uczciwie mówiąc, sprzęt jest zajebisty :thumbup:

Offline zero.5

  • BMW R1250GS
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Przyłęki
Odp: Ktm 1290 super adventure S
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2019, 14:07:42 pm »
Byłeś już w Dynamicu?

Offline goden

  • Yamaha Mt 09 Tracer; Triumph Tiger 1200 Gt Pro
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1766
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Ktm 1290 super adventure S
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2019, 14:22:46 pm »
akurat bmw jeździłem bo 3 kolegów z Bydgoszczy ma. Na jednym s1000xr jeździłem nawet dosyć długo bo prawie pół dnia :thumbup:

Offline KoZi

  • 300 km/h
  • ******
  • Wiadomości: 2913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Classic Power !
  • Skąd: Łysomice/Toruń
Odp: Ktm 1290 super adventure S
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2019, 21:36:48 pm »
Super Duke R - dla mnie jedyny KTM godny uwagi. Z BMW to jest  :bag: ale Tobie się musi podobać. Ostatnio z Kogutem gadaliśmy na temat Indiana FTR - w pełnym wypasie mój faworyt.  ;) Tylko cena  :pacpac:
(>’o’)>  classic, vintage, custom, oldschool, youngtimer

Offline goden

  • Yamaha Mt 09 Tracer; Triumph Tiger 1200 Gt Pro
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1766
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Ktm 1290 super adventure S
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2019, 21:50:40 pm »
Moim faworytem jest S1000xr.
Potestowalem różne motki ale bmw jakoś tak najbliżej moim oczekiwaniom

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline outsider

  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1661
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Ktm 1290 super adventure S
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2019, 12:20:28 pm »
Niestety KTM odpada, użytkownicy mają z nim za wiele problemów

Hmm... ciekawe, jakoś nic mi o tym nie wiadomo - jakieś przykłady?

najbliższy serwis w Poznaniu.

...i cóż to za kłopot niby? Złego słowa nie mogę na Rapida powiedzieć, do Poznania akurat niedaleka przejażdżka, obsługę robią na poczekaniu. W czym problem?

Patrząc pod tym kątem to jesteś skazany na BMW Yamahę, bo z autoryzowanych serwisów masz tylko te.

Offline alien19999

  • Aprilia Pegaso 650, Suzuki DL650
  • 300 km/h
  • ******
  • Wiadomości: 2662
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Ryńsk
Odp: Ktm 1290 super adventure S
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2019, 18:32:32 pm »
Niestety KTM odpada, użytkownicy mają z nim za wiele problemów

Hmm... ciekawe, jakoś nic mi o tym nie wiadomo - jakieś przykłady?

najbliższy serwis w Poznaniu.

...i cóż to za kłopot niby? Złego słowa nie mogę na Rapida powiedzieć, do Poznania akurat niedaleka przejażdżka, obsługę robią na poczekaniu. W czym problem?

Patrząc pod tym kątem to jesteś skazany na BMW Yamahę, bo z autoryzowanych serwisów masz tylko te.

A pamiętasz taką wypowiedź?

Powiem szczerze, że jakoś zachwycony obsługą u nich nie jestem, co do serwisu to też opinie są "różne" - często spotkałem się bardzo pochlebnymi opiniami o Wojciechowiczu w Olsztynie. Nasz forumowy kolega Pirania też do Olsztyna jeździ i sobie chwali. Ja chyba na razie spróbuję ten pierwszy przegląd na 1000 km zrobić w Rapidzie, bo po prostu blisko i dobry dojazd, do Olsztyna to cały dzień mi zejdzie - zobaczymy jak będzie. Jak mi podpadną to na kolejne będę też jeździł do Wojciechowicza. Poza tym mam po prostu nadzieję, ze nie będzie zbyt często takiej potrzeby, chociaż nadzieja nadzieją, a zdrowy rozsądek podpowiada, że to jednak nie japończyk i pewnie nie raz się z serwisem zobaczę. No niestety, lajf.

Nie mogę znaleźć wiadomości ale czy to czasem nie tobie w nowym KTM leciał olej?
A. Einstein ~ "Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi"

Offline outsider

  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1661
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Ktm 1290 super adventure S
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 16, 2019, 20:18:04 pm »

A pamiętasz taką wypowiedź?

Powiem szczerze, że jakoś zachwycony obsługą u nich nie jestem, co do serwisu to też opinie są "różne" - często spotkałem się bardzo pochlebnymi opiniami o Wojciechowiczu w Olsztynie. Nasz forumowy kolega Pirania też do Olsztyna jeździ i sobie chwali. Ja chyba na razie spróbuję ten pierwszy przegląd na 1000 km zrobić w Rapidzie, bo po prostu blisko i dobry dojazd, do Olsztyna to cały dzień mi zejdzie - zobaczymy jak będzie. Jak mi podpadną to na kolejne będę też jeździł do Wojciechowicza. Poza tym mam po prostu nadzieję, ze nie będzie zbyt często takiej potrzeby, chociaż nadzieja nadzieją, a zdrowy rozsądek podpowiada, że to jednak nie japończyk i pewnie nie raz się z serwisem zobaczę. No niestety, lajf.

Nie mogę znaleźć wiadomości ale czy to czasem nie tobie w nowym KTM leciał olej?

No więc przecież piszę wyraźnie, że póki co nie mogę złego słowa powiedzieć - wszystko jest jak na razie cacy. Jakby było coś "nie tak" to bym pisał, znasz mnie - do narzekania jestem pierwszy  :laie:

Umawiają się tak, jak mi pasuje biorąc pod uwagę, że jestem "przyjezdny", póki co nie było z tym problemów. Właśnie dlatego, że sam miałem takie wątpliwości zrodzone z jakiś tam mitów krążących po internetach teraz piszę o tym, żeby rozwiać Twoje bo domyślam się, że źródło to samo.
W przyszłym tygodniu jadę do nich na kolejną obsługę, mogę opisać wrażenia jeśli jesteś zainteresowany.

Olej nie leciał (w sensie strumieniami czy też kapał albo co), tylko pociła się miska oleju. Dokręciłem każdą ze śrub o ćwierć obrotu i problem zniknął.
Duke jak do tej pory śmiga bezproblemowo (a lekko nie ma ;-) ), oby tak dalej. Z serwisem póki co problemów nie ma, jako ciekawostkę (ale istotną raczej) dodam, że pod warunkiem wykonywania obsług okresowych w autoryzowanym serwisie każdy motocykl jest objęty dodatkowym, dożywotnym ubezpieczeniem assistance działającym w całej Europie. "Dożywotniość" w przypadku motocykli 2 cylindrowych ograniczona jest do 8 lat bądź 80000km przebiegu, a dla singli do 8 lat i 60000 km. Raczej nieźle, prawda? Szczególnie, jeśli planujesz jakieś dalsze wycieczki.

Offline goden

  • Yamaha Mt 09 Tracer; Triumph Tiger 1200 Gt Pro
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1766
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Ktm 1290 super adventure S
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2019, 21:57:15 pm »
Słuchajcie, nie będę tutaj przeklejal postów z grupy Facebook dotyczącej advenczera 1290.
A to kluczyka nie widzi, a to ekran skacze jakby wgrywal grę sam Commodore64, a to tutaj cieknie, tutaj jest za mało.

Temat w sumie skończony, dla mnie pod względem jazdy, bmw to dużo lepsze moto, prowadzenie w zakrętach, hamowanie, o elastyczności nie wspomnę. I nawet nie zaglądam w tabelki , mówię to co czułem na jednym i drugim.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline zibi

  • BMW R NINE T URBAN G/S HONDA NC750XA RH09
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 13012
    • Fundacja na rzecz Wspierania Turystyki Motocyklowej
  • Skąd: Toruń
Odp: Ktm 1290 super adventure S
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2019, 22:06:10 pm »
No jest moc  :oki:

Offline outsider

  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1661
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Ktm 1290 super adventure S
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 16, 2019, 22:08:25 pm »
Temat w sumie skończony, dla mnie pod względem jazdy, bmw to dużo lepsze moto, prowadzenie w zakrętach, hamowanie, o elastyczności nie wspomnę. I nawet nie zaglądam w tabelki , mówię to co czułem na jednym i drugim.

Jeśli tak, to nie ma o czym gadać - moto ma Tobie pasować, więc skoro Ci bawara "leży" to sprawa rozwiązana. Tym bardziej, że masz salon i serwis na miejscu a w nim zaprzyjaźnionego doradcę klienta  ;;)

Dodam tylko, że miałem ostatnio okazję pojeździć dużym gieesem i od razu mi przeszła ochota na śmieszkowanie z gieesiarzy - to się po prostu nie dzieje, jak ta fura fajnie jeździ. Co prawda IMO nadaje się jedynie w dalekie trasy, ale JAK on się do tego nadaje to łeb urywa - jak mnie kiedyś będzie stać (nareszcie  :laie: ) na garaż pełen motocykli to na pewno do turystyki sobie taki transatlantyk kupię  :oki:

Offline wnusio

  • BMW S1000XR
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
    • Skulls Bydgoszcz
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Ktm 1290 super adventure S
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 16, 2019, 22:15:36 pm »
Super wybór, widzę że kolejny czerwony XR w Bydzi będzie jeździć. Pytanie tylko czemu nie z naszego bydgoskiego salonu ? ;)