Kwiecień 26, 2019, 16:15:06 pm

Autor Wątek: Bajaj Dominar 400  (Przeczytany 547 razy)

Offline cezi

• 300 km/h
  • Kiedy czuję pęd powietrza I w kolejny zakręt skład
Bajaj Dominar 400
« dnia: Marzec 29, 2019, 16:30:14 pm »
Miałem ostatnio okazje przejechać się takim cudem techniki 
Bajaj Dominar 400  :moto:

Jak dobrze, pamiętam to w latach 90 motocykle Bajaj podziwiałem w katalogach motocyklowych. Wtedy jeszcze nikt nie wiedział, że nazwę marki prawidłowo wymawia się „Badżadż”, a nie Bajaj…
Bajaj produkuje motocykle od lat 40., choć historia tej indyjskiej firmy zaczęła się już w roku 1926. Dziś to prawdziwa potęga, trzeci co do wielkości producent motocykli na świecie.

Pojemność skokowa wynosi dokładnie 373 ccm. Moc maksymalna 35 KM przy 8 tys. obr/min., maksymalny moment 35 Nm przy 6500 obr/min. To pozwala na osiągnięcie setki w czasie nieco ponad 8 sekund (dokładnie 0-100 km/h w 8,23 s). Maksymalna prędkość w okolicach 150-160 km/h. Najprzyjemniejsza prędkość podróżna do 120 km/h.

Dominar 400, można rzec „okręt flagowy” indyjskiego producenta. Jest to motocykl zwarty, proporcjonalny, o przyjemnej dla oka linii nadwozia, naprawdę dobrze wykonany i stosunkowo lekki. Ponadto łatwy w prowadzeniu, zwrotny, stabilny i wygodny.

Trudno się czepiać jakości wykonani, precyzji spasowania jakichkolwiek elementów, czy ich solidności. Nie widać żadnych niedoróbek, denerwujących luzów, czy niedbałego wykończenia. Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne.

Mimo, że Bajaj 400 peruki mi nie porwał, to przy cięciu winkli zawieszenie wciąż wykazuje się przyzwoitą stabilnością, bez problemu rozpędza się do 140 km/h i zachowuje się przy tym bardzo stabilnie. Lecz ponoć nawet 155 poleci  :witch:  Na plus zdecydowanie zasługują hamulce, które działają bardzo precyzyjnie- bez problemu da radę zrobić „stoppie”.

Podczas rozmowy ze sprzedawcą dowiedziałem się, że motocykle z Indii wymagają trzykrotnie więcej troski niż motocykle Japońskie.
Cena 14999 zł zachęca do kupna, ale za te pieniądze można również kupić używany Japoński motocykl, który w konsekwencji może okazać się bardziej trwały niż nowy Bajaj...

Pożyczyłem od MotoRmanii krótki filmik, na ktorym widać jak Bajaj Dominar śmiga ...  :moto:

Offline zibi

• HONDA NC750XAG RC90 BMW R NINE T URBAN G/S
  • 300 km/h
  • Zed Zibinator Fundator
    • Fundacja na rzecz Wspierania Turystyki Motocyklowej
Odp: Bajaj Dominar 400
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2019, 17:20:58 pm »
Oki ale jak wrażenia, takie Twoje. Wiem że przesiadłeś się z mocnych maszyn ale pomijając moc co możesz powiedzieć?

Online Mamut

• 180 km/h
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2019, 18:37:07 pm »
Cena trochę chyba przesadzone. W tej kwocie można mieć nowego Hyosung'a 650.
https://www.jednoslady.sklep.pl/p1620,hyosung-gt650p-2013.html

Offline Derkoś

• Honda VFR 1200 F
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2019, 19:09:02 pm »
Mieć można, ale chciałbyś takie coś ?  ;)

Offline cezi

• 300 km/h
  • Kiedy czuję pęd powietrza I w kolejny zakręt skład
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2019, 19:15:50 pm »
Oki ale jak wrażenia, takie Twoje. Wiem że przesiadłeś się z mocnych maszyn ale pomijając moc co możesz powiedzieć?
Co ja mogę powiedzieć...  :hmm:
Ogólnie wrażenie pozytywne: Prowadzi się bardzo dobrze, przewidywalnie, nawet przy 140 jedzie jak po sznurku. Wyprzedzenie ciężarówki nie stanowi większego problemu, od 80 do 120 ciągnie przyzwoicie nawet na 6 biegu. Skrzynia biegów działa bardzo płynnie, biegi wchodzą bez oporu tak w górę, jak i w dół. Dobrze czuć co się dzieje z przednim kołem, szybka jazda po zakrętach nie stanowi problemu. Duży plus za hamulce, bardzo dobrze wytracają prędkość. Bardzo poręczny motocykl, pewnie idealnie nadaje się do nauki jazdy, tak samo na tylnym jak i na przednim kole  :naughty:  Mój siostrzeniec ma Suzuki GS 500 z 1996 roku, to śmiało można porównać własności jezdne do takiego właśnie GS-a. Zasadniczo czułem się jak na takim właśnie GS 500- większy rower bez pedałów  ;;)

Online Mamut

• 180 km/h
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2019, 19:58:21 pm »
Nie, bo za te pieniądze można mieć całkiem przyzwoite moto używane. Ale gdybym miał wybór pomiędzy tymi dwoma to chyba jednak koreańczyk.

Offline zibi

• HONDA NC750XAG RC90 BMW R NINE T URBAN G/S
  • 300 km/h
  • Zed Zibinator Fundator
    • Fundacja na rzecz Wspierania Turystyki Motocyklowej
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2019, 20:03:40 pm »
Nie, bo za te pieniądze można mieć całkiem przyzwoite moto używane. Ale gdybym miał wybór pomiędzy tymi dwoma to chyba jednak koreańczyk.

No dobra Mamut konkret: nowy Hyosung 650 czy czteroletnia Honda NC700X ze 120 tyś km przebiegu, pierwszy właściciel salon, pełen serwis ASO?

Offline Derkoś

• Honda VFR 1200 F
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2019, 20:32:58 pm »

No dobra Mamut konkret: nowy Hyosung 650 czy czteroletnia Honda NC700X ze 120 tyś km przebiegu, pierwszy właściciel salon, pełen serwis ASO?

Honda  :smoke:

Online Mamut

• 180 km/h
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2019, 20:46:18 pm »
Zibi, to chyba oczywiste  :fun: NCuś!