Kwietnia 20, 2024, 03:39:15 am

Autor Wątek: BMW C-Evolution.  (Przeczytany 16013 razy)

Offline Viniu

  • BMW R1100 GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 5032
  • Płeć: Mężczyzna
    • YT - Channel
  • Skąd: Toruń
Odp: BMW C-Evolution.
« Odpowiedź #15 dnia: Września 24, 2018, 12:25:18 pm »
1. Wjeżdżasz na kanał, baterie z dołu są odbierane w dół i na ich miejsce wjeżdżają nowe, mocowanie na zatrzaski, kwestia opracowania jednolitego standardu pomiędzy markami. Możliwe, ze mój holding zajmie się produkcją takich baterii.
2. Tak samo z bagażem, to kwestia modułowych pojemników na spakowanie się i szybkie przełożenie ich, nawet automatem do obejmowanego pojazdu.
Opracowanie systemu przekładania baterii to na moje najmniejszy problem. Nawet kanału nie potrzeba, można by zrobić to z boku, jak np. w wózkach widłowych. W przypadku samochodu po prostu wsuwać pod podłogę.
... ale te wszystkie szpargały ze schowka, bocznych kieszeni podłokietnika, drobne pieniążki, szminki, tusze itd... Dzień na przesiadkę to mało, kto ma żonę i/lub dzieci ten wie, że pojemniki modułowe raczej się nie sprawdzą, bo samochód załadowany pod dach...
No ale jest pomysł żeby wrócić do dyliżansów... Tam zostawał powóz, tylko konie wymieniali...  :yeah:
Problemem nie jest problem.
Problemem jest twoje podejście do problemu.

https://www.youtube.com/user/TheVineks

Offline Derkoś

  • Honda VFR800X Crossrunner
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 8096
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń Podgórz
Odp: BMW C-Evolution.
« Odpowiedź #16 dnia: Września 24, 2018, 12:39:47 pm »
Jak się mówi historia koło zatoczy, też właśnie myślę w tym kierunku owszem to wszystko jest do ogarnięcia ale
Jakimś kosztem. Ja uważam, że powinni raczej działać w kierunku baterii coś nowego, lub innych materiałów.

Poza tym czemu nikt nigdy nie mówi co potem z tymi wszystkimi zużytymi akumulatorami ??  :eek: to gorsze scierwo niż spaliny

Offline zibi

  • BMW R NINE T URBAN G/S HONDA NC750XA RH09
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 13027
    • Fundacja na rzecz Wspierania Turystyki Motocyklowej
  • Skąd: Toruń
Odp: BMW C-Evolution.
« Odpowiedź #17 dnia: Września 24, 2018, 13:00:22 pm »

Poza tym czemu nikt nigdy nie mówi co potem z tymi wszystkimi zużytymi akumulatorami ??  :eek: to gorsze scierwo niż spaliny

Nie martw się, mamy spółkę która bardzo dobrze sobie radzi z utylizacją akumulatorów wszelkiego rodzaju i narzeka na za małe dostawy, a nieźle na tym zarabia. Wszystko co jest w akumulatorze stanowi pożądany surowiec wtórny, gdyż do jego produkcji używa się oryginałów w pierwszym użyciu - tworzywa, ołów.

Offline Duch

  • KMZ K-650, Honda XL600V Transalp, Suzuki DL AL7 650XT V-Strom
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 12576
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: BMW C-Evolution.
« Odpowiedź #18 dnia: Września 24, 2018, 13:09:15 pm »
Racja, akumulatory to jeden z produktów z największym poziomem recyklingu.
Takiej władzy w naszych progach wszyscy chcielibyśmy podziękować w kilku nie do końca pięknych słowach
Z wyrazami szczerej niewdzięczności dla skurwysynów nie mamy litości! Moja nacja - moja tonacja, Moja nacja - moja tonacja.

Offline Wodzu

  • GSX 750 F
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1190
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: BMW C-Evolution.
« Odpowiedź #19 dnia: Września 24, 2018, 18:29:56 pm »
Miałem okazje przejechać się skuterem elektrycznym z miejskiej wypożyczalni w Poznaniu, coś na zasadzie roweru miejskiego. Te skutery to odpowiednik 50-tek zblokowane do 45 km/h.



Generalnie bardzo fajne odczucie, jednak zauważyłem, że gdy poziom energii spada poniżej 30% to skuter zaczynał stopniowo zwalniać, aż na końcu jego prędkość maksymalna wynosiła około 15-20 km/h.
Czy wspomniane BMW również podobnie się zachowuje?

Offline zero.5

  • BMW R1250GS
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Przyłęki
Odp: BMW C-Evolution.
« Odpowiedź #20 dnia: Września 24, 2018, 21:01:32 pm »
Nie, ale przekonaj się sam Wodzu  :)
A wracając do dyskusji o bateriach itd.
Na Tajwanie istnieje firma która stworzyła całkiem sporą sieć punktów wymiany baterii do skuterów elektrycznych, właśnie podjęła współpracę z Yamahą.
Tam skutery elektryczne są bardzo popularne, użytkownik wyciąga rozładowaną bateria z kibla i wymienia na naładowaną, wszystko jest samoobsługowe. Jak dla mnie pomysł zjawiskowy i rozwiązuje problem zasięgu. O proszę tutaj artykuł na ten temat:

https://www.scigacz.pl/Yamaha,inwestuje,w,system,wymiennych,baterii,33870.html
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2018, 21:05:07 pm wysłana przez zero.5 »

Offline Trybus

  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 865
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: BMW C-Evolution.
« Odpowiedź #21 dnia: Września 24, 2018, 21:17:04 pm »
Tylko co gdy oddajesz nowa baterie a dostajesz stara na której przejedziesz mniej km.  :hmm: a zapłaciłeś tyle samo ?

Offline zero.5

  • BMW R1250GS
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Przyłęki
Odp: BMW C-Evolution.
« Odpowiedź #22 dnia: Września 24, 2018, 21:35:43 pm »
Tylko co gdy oddajesz nowa baterie a dostajesz stara na której przejedziesz mniej km.  :hmm: a zapłaciłeś tyle samo ?
A co jeśli pierdyknie w nas meteoryt i nigdzie nie dojedziemy? Dzizas Trybus, To nie są akumulatory NiMH jakie miałeś w starej Nokii.

Offline Derkoś

  • Honda VFR800X Crossrunner
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 8096
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń Podgórz
Odp: BMW C-Evolution.
« Odpowiedź #23 dnia: Września 24, 2018, 21:36:46 pm »
Zero 5 miałem nowy akumulator i po 2 miesiącach kaput ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Viniu

  • BMW R1100 GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 5032
  • Płeć: Mężczyzna
    • YT - Channel
  • Skąd: Toruń
Odp: BMW C-Evolution.
« Odpowiedź #24 dnia: Września 24, 2018, 21:49:51 pm »
Tylko co gdy oddajesz nowa baterie a dostajesz stara na której przejedziesz mniej km.  :hmm: a zapłaciłeś tyle samo ?
To nie jest kupowanie następnego aku, tylko wymiana na naładowany, się skończy to i wymieniasz na drugi, naładowany
Problemem nie jest problem.
Problemem jest twoje podejście do problemu.

https://www.youtube.com/user/TheVineks

Offline zero.5

  • BMW R1250GS
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Przyłęki
Odp: BMW C-Evolution.
« Odpowiedź #25 dnia: Września 25, 2018, 06:24:40 am »
Zero 5 miałem nowy akumulator i po 2 miesiącach kaput ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W Chądzie? To norma.... :laie:

Tylko co gdy oddajesz nowa baterie a dostajesz stara na której przejedziesz mniej km.  :hmm: a zapłaciłeś tyle samo ?
To nie jest kupowanie następnego aku, tylko wymiana na naładowany, się skończy to i wymieniasz na drugi, naładowany
O to właśnie chodzi  :thumbup:

Offline Trybus

  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 865
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: BMW C-Evolution.
« Odpowiedź #26 dnia: Września 25, 2018, 08:11:13 am »




Cytat: Trybus w Wczoraj o 21:17:04

Tylko co gdy oddajesz nowa baterie a dostajesz stara na której przejedziesz mniej km.  :hmm: a zapłaciłeś tyle samo ?


To nie jest kupowanie następnego aku, tylko wymiana na naładowany, się skończy to i wymieniasz na drugi, naładowany


O to właśnie chodzi  :thumbup:


OK. Ale za wymianę też będziesz płacił jakąś kwotę. I raz za tą samą cenę przejedziesz 100 km a innym razem 150km......


Offline Dmr

  • 78' CB550, 08' YZ450F Supermoto
  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: BMW C-Evolution.
« Odpowiedź #27 dnia: Września 25, 2018, 14:14:29 pm »

... zauważyłem, że gdy poziom energii spada poniżej 30% to skuter zaczynał stopniowo zwalniać, aż na końcu jego prędkość maksymalna wynosiła około 15-20 km/h.
Czy wspomniane BMW również podobnie się zachowuje?

Jeżeli poziom baterii spadnie poniżej 10% to mamy ograniczoną moc i skuter jest wyraźnie słabszy ale do odczucia raczej tylko przy pełnym odkrecaniu manetki :)

Offline zibi

  • BMW R NINE T URBAN G/S HONDA NC750XA RH09
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 13027
    • Fundacja na rzecz Wspierania Turystyki Motocyklowej
  • Skąd: Toruń
Odp: BMW C-Evolution.
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 24, 2019, 07:52:03 am »
Tak sobie myślę po analizie wątku motonmana, co wygra ostatecznie w mieście skutery czy hulajnogi  :hmm: