Kwietnia 16, 2024, 19:53:40 pm

Autor Wątek: TomTom Rider 550 test, recenzja, opinia  (Przeczytany 51898 razy)

Offline zibi

  • BMW R NINE T URBAN G/S HONDA NC750XA RH09
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 13027
    • Fundacja na rzecz Wspierania Turystyki Motocyklowej
  • Skąd: Toruń
Odp: TomTom Rider 550 test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 16, 2019, 16:46:56 pm »
Zrobi to każdy właściciel, ale urządzenie ma ID.

Offline zibi

  • BMW R NINE T URBAN G/S HONDA NC750XA RH09
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 13027
    • Fundacja na rzecz Wspierania Turystyki Motocyklowej
  • Skąd: Toruń

Offline KSD

  • BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 15859
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: TomTom Rider 550 test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 16, 2019, 17:13:41 pm »
Rzeczywiście cena dobra. Zakup w sam raz na wakacyjną moto podróż  :oki:
Czysty motocykl jeździ szybciej!

Offline Derkoś

  • Honda VFR800X Crossrunner
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 8094
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń Podgórz
Odp: TomTom Rider 550 test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 16, 2019, 17:50:41 pm »
ajjj że kasiory akurat nima  :crybaby: :crybaby: :crybaby:

Offline alien19999

  • Aprilia Pegaso 650, Suzuki DL650
  • 300 km/h
  • ******
  • Wiadomości: 2662
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Ryńsk
Odp: TomTom Rider 550 test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 16, 2019, 22:41:46 pm »
To taka?

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

A. Einstein ~ "Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi"

Offline KSD

  • BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 15859
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: TomTom Rider 550 test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 16, 2019, 23:14:05 pm »
Dobry zakup Alien  :oki:
Czysty motocykl jeździ szybciej!

Offline alien19999

  • Aprilia Pegaso 650, Suzuki DL650
  • 300 km/h
  • ******
  • Wiadomości: 2662
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Ryńsk
Odp: TomTom Rider 550 test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 16, 2019, 23:51:32 pm »
Dobry zakup Alien  :oki:
Wiem, już na nią od dawna chorowałem ;)

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

A. Einstein ~ "Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi"

Offline KSD

  • BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 15859
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: TomTom Rider 550 test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 28, 2019, 22:19:50 pm »
Dziś dopadła mnie straszna frustracja związana z pięknym tomtomem w najnowszej wersji...

Pamiętam, że gdy wchodził Rider 400 (i byłem chyba jednym z pierwszych użytkowników tej nawigacji w Polsce), software był mocno niedopracowany (brakowało wiele funkcji, a niektóre się "krzaczyły"). Z miesiąca na miesiąc i z roku na rok to poprawiano, aż w końcu wszystko chodziło naprawdę sprawnie. Tymczasem mam wrażenie, że wraz z wydaniem nowego urządzenia, pomyślano. że świetną zabawą będzie się uwstecznić pod względem oprogramowania i zamiast skorzystać z dotychczasowego, wypracowanego softu, na nowo zacząć raczkowanie z dziurami w oprogramowaniu.

Obecnie namiętnie od kilku godzin, próbuję sparować to ustrojstwo z intercomem i za nic nie chce działać. Zamiast łączyć się ładnie jak wszystkie inne urządzenia na świecie (wyszukiwanie przez bluetooth), wymyślono sobie, że teraz musi być do tego zainstalowana na telefonie specjalna aplikacja, która to kontroluje. W moim wypadku jest tak, że ów fantastyczna kontrola obraca wszystko w pył i nie działa nic.

Dodatkowo urządzenie wiesza się w trybie "nocnym". Gdy ekran jest przygaszony i nawigacja przejdzie w tryb czuwania, to zamiast budzić się jednym kliknięciem (jak to było ładnie w 400'setce), umiera na dobre. Jedyną opcją powrotu do świata żywych, jest trzymanie przycisku power przez ok 10 sekund i pełne resetowanie urządzenia.

Sprzęt także nie pokazuje wszystkich punktów POI na drodze (np stacji benzynowych). Żeby było śmiesznie, taka 400'tka pracująca przecież na tych samym mapach, pokazuje wszystko jak trzeba, a tymczasem nowsze urządzenie robi to w kratkę. Za to jednak, jak tyko łyknie trochę internetu (wbudowane wifi), to zasypuje nas informacjami o ruchu drogowym i całym mnóstwem nieistniejących robót drogowych, przysłaniając cały pasek stanu (nie mam pojęcia jak ten "fantastyczny" dodatek wyłączyć).

Generalnie jakaś straszna porażka  |:(
Czysty motocykl jeździ szybciej!

Offline Derkoś

  • Honda VFR800X Crossrunner
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 8094
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń Podgórz
Odp: TomTom Rider 550 test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 28, 2019, 22:39:43 pm »
No no stacje to musi pokazywać  :smoke:  to nje pierwsze urządzenie gdzie takie jajca się dzieją w ogóle nie rozumiem wypuszczania ujowego softa  :shock:

Offline Tomas_XRV

  • KTM 950 SuperEnduro R
  • 300 km/h
  • ******
  • Wiadomości: 6596
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tam, gdzie kończy się droga, zaczyna się przygoda
  • Skąd: Toruń
TomTom Rider 550 test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 28, 2019, 22:45:52 pm »
Ja mam do czynienia głównie z nawigacjami samochodowymi na codzień w pracy i to co się działo z TomTomem to aż śmieszne było. Jednego roku w TomTomie wymyślili sobie że nazwę ulicy rozpoznaje tylko jak się poda pełną nazwę od imienia. Że Mickiewicz to był Adam to wiedziałem ale Rydygier nie wiedziałem jak ma na imię i już nie znalazło adresu.

Offline zibi

  • BMW R NINE T URBAN G/S HONDA NC750XA RH09
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 13027
    • Fundacja na rzecz Wspierania Turystyki Motocyklowej
  • Skąd: Toruń
Odp: TomTom Rider 550 test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 28, 2019, 22:48:30 pm »
Moja żyje swoim życiem, raz jest tak a raz inaczej, teraz stacje pokazuje mi w kratkę ale łączy się z kaskiem i telefonem. Nie wiem od czego to zależy ale nauczyłem się z tym żyć ponieważ jakkolwiek zawsze dobrze planuje trasę a to najważniejsze.

Offline alien19999

  • Aprilia Pegaso 650, Suzuki DL650
  • 300 km/h
  • ******
  • Wiadomości: 2662
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Ryńsk
Odp: TomTom Rider 550 test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 28, 2019, 23:18:04 pm »
Rzeczywiście ta aplikacja na telefonie mnie wkurza. Zżera mi szybko baterię. Madakra.

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

A. Einstein ~ "Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi"

Offline KSD

  • BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 15859
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: TomTom Rider 550 test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 30, 2019, 18:46:21 pm »
nauczyłem się z tym żyć

W sumie to chyba jedyne słuszne podejście i pewnie też z czasem się tego nauczę. Na ten moment (świeżo po zakupie) jestem jeszcze na etapie buntu i szczerze powiedziawszy jestem o krok od nakręcenia filmiku w którym niszczę to urządzenie na kilka różnych sposobów (młotek, wiertarka, upuszczenie z dachu wieżowca itp)  >:D

Na ten moment zaś kilka informacji które udało mi się w międzyczasie uzyskać na międzynarodowym TomTom Community:

1. Brak stacji benzynowych i innych punktów POI (np miejsc obsługi podróżnych itp)
Problem powstał po ostatnich aktualizacjach oprogramowania. Co ciekawe w pierwszej wersji softu, wszystko działało dobrze i postanowili to zepsuć. Sprawa znana jest od ponad miesiąca i nadal nie udało im się wprowadzić poprawki. Dotyczy to wszystkich urządzeń (nie tylko serii Rider ale i GO czy Truck) które mają wbudowane WiFi. Ponieważ są bardzo duże naciski przez kierowców zawodowych (wściekających się, że zniknęły im MOP'y), jest szansa, że niebawem pojawi się update.

2. Usługa traffic, podająca mnóstwo niepotrzebnych i przekłamanych informacji
Niestety nie da się tego wyłączyć i w najbliższym czasie nie ma planów co do wprowadzenia rozwiązania. Jedyne co mi zasugerowano, to całkowite odłączenie od sieci internet ale wówczas pozbywam się też dostępu do aktualizacji przez WiFi. Dodatkowo cały czas na ekranie pojawia się też ikona o braku połączenia (co też wkurza). Swoją drogą niemożność usunięcia tej usługi w serii Rider jest porażką, bo po to przecież kupujemy motocykl aby nas korki nie interesowały (a tym bardziej, jeśli dane o nich są podawane w kiepski sposób).

3. Połączenie z telefonem przez aplikację
Znowu kicha, brak planów w najbliższej przyszłości aby to zmienić. Miało być piękne wyprzedzenie konkurencji, czyli apka dająca nowe możliwości (np czytanie SMS'ów), a wyszło jak zwykle, czyli problemy z komunikacją, zżeranie baterii telefonu itp. Miejmy nadzieję, że jakieś protesty się pojawią i coś się kiedyś w tym zakresie zmieni. Na ten moment u mnie nie da się połączyć telefonu i interkomu (choć jest to standardowa scala rider, będąca na liście sprzętów kompatybilnych). Porażka więc.

4. Wieszanie się urządzenia przy pracy w trybie nocnym
Problem częściowo rozwiązany. Należy zwiększyć jasność ekranu do wartości 35% lub więcej aby problem zniknął. Przy większym ściemnieniu podświetlenia ekranu, urządzenie się zawiesza. Problem więc software'u, który został zgłoszony. Kiedy to zniwelują nie wiadomo.

Czysty motocykl jeździ szybciej!

Offline zibi

  • BMW R NINE T URBAN G/S HONDA NC750XA RH09
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 13027
    • Fundacja na rzecz Wspierania Turystyki Motocyklowej
  • Skąd: Toruń
Odp: TomTom Rider 550 test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 30, 2019, 19:09:00 pm »
Jej!! KSD dziękuję Ci z całego serca w imieniu wszystkich leniwych użytkowników tomtoma, że zająłeś się tematem  :oki:
Wprawdzie czuję się jak hiena ale nadzieja na naprawienie tych niedogodności napawa mnie radością  :)

Więcej takich ludzi jak Ty i świat byłby lepszy dla takich jak ja  :laie:


Sprawdza się powiedzenie że jak Ciebie coś wkurwia to wyluzuj i znajdź wkurwionego bardziej od Ciebie to Ci przejdzie zupełnie
 ;;)

Offline Viniu

  • BMW R1100 GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 5032
  • Płeć: Mężczyzna
    • YT - Channel
  • Skąd: Toruń
Odp: TomTom Rider 550 test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 30, 2019, 19:10:17 pm »
... i tyle kasy w sumie w pi..du. Można się wkur... yyy... zniechęcić.
Ciekawy jestem czy rękojmia by zadziałała...?
Problemem nie jest problem.
Problemem jest twoje podejście do problemu.

https://www.youtube.com/user/TheVineks