Kwiecień 19, 2024, 05:12:39 am

Autor Wątek: Kosmetyki motocyklowe NOVA BIKE - opinia, recenzja, test!  (Przeczytany 15715 razy)

Offline KSD

  • BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 15861
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Kosmetyki motocyklowe NOVA BIKE - opinia, recenzja, test!
« dnia: Wrzesień 18, 2016, 18:55:12 pm »
Dziś chciałbym przedstawić kilka preparatów nowej marki kosmetyków motocyklowych, naszego rodzimego, polskiego producenta NOVA BIKE ( http://www.nova-bike.pl/ ). Każdy z nas na co dzień korzysta z różnorakiej chemii motocyklowej, dlatego też, pojawienie się kolejnej, a do tego rodzimej marki jest z pewnością bardzo dobrą wiadomością. Noba Bike dostarcza kosmetyki w trzech segmentach: pielęgnacja i czyszczenie motocykla, czyszczenie i impregnacja odzieży oraz smary do łańcucha. Łącznie na ten moment mamy do dyspozycji aż kilkanaście różnych preparatów, a więc naprawdę sporo. W chwili obecnej otrzymałem do testów pięć z nich, a dokładniej: Visor Cleaner, Shine Vax, Freshness Nano silver, Textile Care, Chain Lube with PTFE z których każdy postaram się dokładnie przetestować i krótko zaprezentować.



Na początek muszę zaznaczyć, że nieco się zdziwiłem, iż logotyp marki opiera się na gotowym projekcie graficznym dostępnym do pobrania ze stock'ów, choćby TUTAJ czy prezentowanym TUTAJ. Motyw ten jest znany i często stosowany w różnych innych projektach. Przy tak ambitnych planach z tworzeniem nowej, własnej marki (czemu osobiście mocno kibicuję), może warto jednak go zmienić i zaprojektować coś własnego i w pełni oryginalnego?

Przejdźmy jednak do rzeczy najistotniejszej czyli tego co w środku. Na pierwszy ogień idzie więc...

1) NOVA BIKE VISOR CLEANER - aktywna pianka do czyszczenia kasku

Na początek informacje podane przez producenta:

Przeznaczenie: antystatyczna pianka, szybko penetrująca czyszczone powierzchnie kasku motocyklowego, rozkłada zabrudzenia, plamy z zeschniętych owadów i zanieczyszczeń drogowych. Nie niszczy powłoki szyby kasku, zapobiega utlenianiu się wizjera, bezpieczny dla wkładek nieparujących (pinlock).
Zastosowanie: do czyszczenia elementów kasku motocyklowego (szyb, powierzchni lakierowanych) z zeschniętych owadów i zanieczyszczeń drogowych oraz do pielęgnacji i konserwacji. Preparat nie jest toksyczny, biodegradowalny, Posiada zawór „360°”, dzięki któremu możliwa jest aplikacja preparatu niezależnie od pozycji ustawienia pojemnika, zapobiega utlenianiu się wizjera, antystatyczny, nie pozostawia smug, plam, gabaryty kieszonkowe, dzięki czemu można go zabierać w każdą podróż, 150 ml,


Do dzieła więc! Według instrukcji, należy: wstrząsnąć, spryskać, odczekać minutę i przetrzeć :) Od razu miłe zaskoczenie - spray rozpyla się naprawdę bardzo elegancko, dając powłokę, ładnej białej piany na kasku. W trakcie oczekiwania, piana zaczyna zanikać i nieco rozpuszczać zabrudzenia. Przetarcie i wypolerowanie szmatką, dało ładny, lśniący efekt końcowy. Niestety na tę chwilę kask miałem dość czysty, dlatego też powtórzę raz jeszcze cały proces za kilka/kilkanaście dni jak "nałapię" nieco więcej much i komarów. Ponieważ kask jest tym elementem ubioru który mamy bezpośrednio przy nosie, koniecznie należy wspomnieć o zapachu. W pierwszej chwili wydał mi się on nieco zbyt mocny (taki nazwijmy to "syntetyczny"), jakkolwiek pomimo wszystko miły. Gdy jednak kask przeleżał dłuższą chwilę po czyszczeniu i nieco odparował, pozostał jedynie przyjemny, delikatny zapach świeżości. Osobiście oceniam go więc pozytywnie  :oki:



Niedługo wstawię więc kolejną próbę czyszczenia kasku przy wyższym stopniu jego zabrudzenia, a następnie kolejne preparaty z serii Nova Bike. Na tę chwilę zachęcam zaś do zapoznania się z pełną ofertą na stronie producenta http://www.nova-bike.pl/

c.d.n...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2016, 20:57:02 pm wysłana przez KSD »
Czysty motocykl jeździ szybciej!

Offline green_ninja

  • Suzuki GSX 1250 FA 2014
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Black Suzuki POWER!!! LwG!
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Kosmetyki motocyklowe NOVA BIKE - opinia, recenzja, test!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2016, 10:03:37 am »
Daj znać koniecznie  :oki:

“ Naszym zadaniem życiowym nie jest prześciganie innych, lecz pokonywanie samych siebie. ”

Offline KSD

  • BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 15861
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Kosmetyki motocyklowe NOVA BIKE - opinia, recenzja, test!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2016, 21:07:32 pm »

Dziś nastąpiła druga i ostateczna próba preparatu do czyszczenia powierzchni kasku. Aby była ona bardziej wiarygodna, na dystansie około tysiąca kilometrów starałem się nałapać stosowną ilość much, komarów, motyli i innych latających "żuczków" (między innymi z okolic stolicy, a także twardsze sztuki z okolic Bornego Sulinowa) :)

Operacja podobna jak wcześniej, czyli wstrząsnąć, spryskać i odczekać...
Tym razem jednak użyłem znacznie większej ilości piany niż poprzednio, a kask po spryskaniu wyglądał następująco:



Po naniesieniu preparatu odczekałem kilka minut, a następnie chwyciłem za ściereczkę i tu... spore zaskoczenie!
Piana naprawdę bardzo elegancko rozpuściła nieczystości i polerowanie kasku odbyło się szybko, sprawnie i nad wyraz skutecznie! Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością tego środka. Podobnie jak wcześniej na koniec pozostał nam przyjemny i miły zapach świeżości.

Werdykt ostateczny: ZDECYDOWANIE POLECAM!  :oki:
Nie wiem jaka jest standardowa cena tej pianki na sklepowej półce ale jeśli będzie taka sama lub niższa jak preparatu Motul, którego używałem do tej pory, to chętnie się przerzucę na produkt Nova Bike'a.
Czysty motocykl jeździ szybciej!

Offline eli22

  • BMW R 1250 GS
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Kosmetyki motocyklowe NOVA BIKE - opinia, recenzja, test!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2016, 21:12:25 pm »
he he he
Po tysiącu kilometrów miałbym nieprzejrzystą, grubą muszą powłokę!!!
Raczej nic bym nie widział

Offline KSD

  • BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 15861
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Kosmetyki motocyklowe NOVA BIKE - opinia, recenzja, test!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2016, 21:22:00 pm »
Mi trochę w sortowaniu owadów pomaga "Suzuki Vario Touring Screen"  :thumbup:

Czysty motocykl jeździ szybciej!

Offline zero.5

  • BMW R1250GS
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Przyłęki
Odp: Kosmetyki motocyklowe NOVA BIKE - opinia, recenzja, test!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2016, 06:34:36 am »
Dorzucę swoje pińć groszy do tej dyskusji. W poniedziałek Byłem w Best Bike'u (bydgoski dystrybutor marki) szukajac ciuchów. W pewnej chwili do sklepu wpada facet koło sześćdziesiątki z obłędem w oczach i od progu krzyczy "panie daj mnie ten uniwersalny kliner, ten w dużym spraju, co go ostatnio brałem, usunął brud z zębatki zdawczej, ja go przez 30 lat nie mogłem zetrzeć, a aluminium po tym wygląda jak z fabryki... " , zapłacił i tuląc puszkę opuścił sklep  :eek:

Trzeba będzie wypróbować :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2016, 06:36:07 am wysłana przez zero.5 »

Offline green_ninja

  • Suzuki GSX 1250 FA 2014
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Black Suzuki POWER!!! LwG!
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Kosmetyki motocyklowe NOVA BIKE - opinia, recenzja, test!
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2016, 07:46:01 am »
dzięki za info  :oki:

“ Naszym zadaniem życiowym nie jest prześciganie innych, lecz pokonywanie samych siebie. ”

Offline Tomas_XRV

  • KTM 950 SuperEnduro R
  • 300 km/h
  • ******
  • Wiadomości: 6596
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tam, gdzie kończy się droga, zaczyna się przygoda
  • Skąd: Toruń
Odp: Kosmetyki motocyklowe NOVA BIKE - opinia, recenzja, test!
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2016, 13:59:50 pm »
30 lat miał tą samą zębatkę zdawczą :00

Offline zero.5

  • BMW R1250GS
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Przyłęki
Odp: Kosmetyki motocyklowe NOVA BIKE - opinia, recenzja, test!
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2016, 18:27:14 pm »
30 lat miał tą samą zębatkę zdawczą :00
W MZ-ce? Przecież to norma  ;;)

Ja też nie wymieniam  :smoke: 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2016, 18:30:35 pm wysłana przez zero.5 »

Offline Rotmistrz

  • BMW F750GS Tabun
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Kosmetyki motocyklowe NOVA BIKE - opinia, recenzja, test!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2016, 09:52:41 am »
Następnym razem Krzysiek spryskaj tylko połowę kasku. Po wyczyszczeniu będzie jak w reklamie  :laie:. A tak na serio. Test jak zwykle pełna profeska  :Y

Offline KSD

  • BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 15861
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Kosmetyki motocyklowe NOVA BIKE - opinia, recenzja, test!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2016, 14:41:29 pm »

Dziś dwa słowa o drugim produkcie jaki otrzymałem do testów:

2) NOVA BIKE FRESHNESS NANO SILVER - spray do odświeżania kasków, rękawic i butów

Na początek kilka informacji podanych przez producenta:

Bogaty w nano cząsteczki srebra, które skutecznie blokują powstawanie nieprzyjemnego zapachu wewnątrz kasków, rękawic i butów motocyklowych, nadając przyjemny zapach. Łatwy w użyciu, dzięki postaci spray'u. Skuteczny, zapewnia długotrwałą świeżość oraz komfort użytkowania kasków, rękawic i butów motocyklowych nawet w te najbardziej upalne dni. Wydajny. Pojemność 100 ml.



Od razu na wstępie muszę zaznaczyć, iż z założenia jestem wyjątkowym sceptykiem jeśli chodzi o wszelkiego typu spray'owe odświeżacze do odzieży, dlatego recenzja tego produktu może być w pewien sposób nieobiektywna. Generalnie to tak, jak używanie dezodorantu zamiast kąpieli. Reasumując, uważam, że najlepiej po prostu... odpowiednio często myć i prać  :oki: Zdaję sobie jednak sprawę, iż są przypadki, gdzie pomimo wszystko taki odświeżacz może mieć zastosowanie. Pierwsza, to choćby szkoły jazdy i bardzo mocno eksploatowane kaski, a czasu na ich pranie po prostu jest wyjątkowo mało. Druga to działanie prewencyjne - spryskanie po praniu w celu dodatkowej ochrony i nadania przyjemniejszego zapachu na dłuższy czas.

Spray przetestowałem na wyściółce kasku (z opisu wynika, że powinien też dobrze sprawować się w przypadku butów i rękawic). Wyściółkę przed spryskaniem zdemontowałem w celu dokładniejszego i bardziej precyzyjnego prowadzenia strumienia odświeżacza. Dodam, iż wyściółka była prana kilka tygodni wcześniej.



Instrukcja jest prosta - wstrząsnąć, spryskać, pozostawić do wyschnięcia. Tak też zrobiłem i ...
Znowu pozytywne zaskoczenie! Szczerze mówiąc spodziewałem się w pierwszej chwili czegoś ala zapach lasu lub polnych kwiatów jakie serwują nam toaletowe wynalazki ;) Tymczasem tu mamy do czynienia z zapachem ... trudno powiedzieć ale chyba świeżości, taki może trochę "New Car" :) Generalnie naprawdę całkiem sympatycznie. Po wyschnięciu zapach jest wyczuwalny ale nie nachalny. Trudno powiedzieć jak sprawią się "cząstki srebra" które ostatnio są bardzo popularne i które mam nadzieję są w tym preparacie ale mam nadzieję, że dobrze i pozwolą na utrzymanie świeżości nieco dłużej niż standardowo. Póki co wykonałem w spryskanym kasku dwie dłuższe wycieczki i delikatny zapach spray'u cały czas się utrzymuje.

Werdykt ostateczny: choć jako sceptyk, to jednak POLECAM  :oki:
Czysty motocykl jeździ szybciej!

Offline KSD

  • BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 15861
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Kosmetyki motocyklowe NOVA BIKE - opinia, recenzja, test!
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 10, 2020, 16:47:29 pm »
Odkopuję temat, bo wraz z zakupem nowego kasku, przypomniałem sobie o środku do czyszczenia kasku i wizjera firmy Nova-Bike o którym pisałem w tym wątku około 4 lata temu. Chodzi mi o aktywną piankę o bardzo przyjemnym, świeżym zapachu. Rzuciło mi się to w oczy przypadkowo i cieszę się, ze ten produkt jest dostępny, a firma nawet w międzyczasie lekko się rozwinęła.

Co do samej pianki, to kask spryskujemy dokładnie, przez co pokrywa się on cienką warstwą jak śnieg powłoki i tak zostawiamy to najlepiej na 2 czy 3 minuty. Później, gdy już muchy i inne niepotrzebne rzeczy się "odmoczą", ścieramy to miękką szmatką lub chusteczką. Działa naprawdę świetnie! Pianka jest do kupienia w toruńskim RR Moto.

Czysty motocykl jeździ szybciej!

Offline zibi

  • BMW R NINE T URBAN G/S HONDA NC750XA RH09
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 13027
    • Fundacja na rzecz Wspierania Turystyki Motocyklowej
  • Skąd: Toruń
Odp: Kosmetyki motocyklowe NOVA BIKE - opinia, recenzja, test!
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 10, 2020, 16:49:13 pm »
A ten preparat do wnętrza jak się sprawuje?

Offline KSD

  • BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 15861
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Kosmetyki motocyklowe NOVA BIKE - opinia, recenzja, test!
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2020, 16:53:04 pm »
Jeśli chodzi o ten spray do odświeżania wnętrza, to zużyłem tylko ten testowy 100 ml pojemnik jaki miałem wcześniej i już później tego nie kupowałem. Wtedy bardzo pozytywnie mnie zaskoczył swoją jakością. Myślę, ze powinien być wciąż dostępny w sprzedaży i może być także przydatny.
Czysty motocykl jeździ szybciej!