Kwiecień 19, 2024, 09:39:08 am

Autor Wątek: Smary do łańcucha - yamalube, motul, bel ray... Który najlepszy?  (Przeczytany 62903 razy)

mirek

  • Gość
Odp: Smary do łańcucha - yamalube, motul, bel ray... Który najlepszy?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 08, 2015, 21:54:37 pm »
ja używam bel reja od dwóch trzech lat i jestem bardzo zadowolony. Nie wiem jak Wy smarujecie ale wystarczy lekko po rolkach od wew strony łańcucha co ok 300/500km i jest bajka. Jesli ktoś leje tego wszedzie to wtedy chlapie i brudzi. a po belreju u mnie czysto- sporadyczne kropki na zadupku.

j/w. Sposób nałożenia na łańcuch jak również często pomijany szczegół, czyli czystość łańcucha to są rzeczy istotne. Dodatkowo ten sam produkt różnie zachowuje się na różnych łańcuchach.
Używam Castrola O-R i rewelacja na ZVMX, całkiem niezły na VX2 i beznadzieja na NX1. Bela wspominam bardzo dobrze, mam już kolejną puszkę ale wykorzystam ją jak skończę Ipona i Castrola. :thumbup:

Offline KSD

  • BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 15861
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Smary do łańcucha - yamalube, motul, bel ray... Który najlepszy?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 08, 2015, 22:16:09 pm »

Mirek, a jak oceniasz smar Ipone? Używasz bądź używałeś też czyścika tej firmy?
Czysty motocykl jeździ szybciej!

mirek

  • Gość
Odp: Smary do łańcucha - yamalube, motul, bel ray... Który najlepszy?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 09, 2015, 15:25:17 pm »
Spray Chain Ipone jest OK, chociaż zależy jakimi kategoriami się posłużymy. Zostawia dosyć grubą białą powłokę czego osobiście nie lubię ale to rzecz gustu. Rewelacyjny za to jest stosunek ceny do ilości. Używam go do DRki i XRki i jest ok. :Y

Offline KSD

  • BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 15861
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Smary do łańcucha - yamalube, motul, bel ray... Który najlepszy?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 09, 2015, 16:38:53 pm »

Dzięki za info. Mirek, a jak z czyścikiem do łańcuchów tej firmy? Miałeś styczność?
Czysty motocykl jeździ szybciej!

mirek

  • Gość
Odp: Smary do łańcucha - yamalube, motul, bel ray... Który najlepszy?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 09, 2015, 20:12:13 pm »
Nie, nie używałem. Z Ipona korzystałem kiedy był potrzebny płyn chłodniczy i olej do amortyzatorów. Ale to nie ten temat. ;)

Offline Aliszja

  • Yamaha YZF-R6
  • 80 km/h
  • **
  • Wiadomości: 228
  • Płeć: Kobieta
  • albo grubo, albo wcale
  • Skąd: Grudziądz
Odp: Smary do łańcucha - yamalube, motul, bel ray... Który najlepszy?
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 13, 2015, 09:25:45 am »
Dołączę się do wyrażenia opinii :) wcześniej używałam smaru CASTROL O-R - beznadziejny. Lepił się, brudził niesamowicie, nieestetycznie wyglądał. Teraz przerzuciłam się na MOTUL C-2 bezbarwny i czuję, że zostanę z nim na długo :) Polecam!

Offline Vengosh10

  • BMW F650GS 2000 r., BMW F800GS HOBEL :-)
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Mężczyzna
    • kanał youtube
  • Skąd: Toruń
Odp: Smary do łańcucha - yamalube, motul, bel ray... Który najlepszy?
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 14, 2015, 21:25:09 pm »
Testuję ipone, wnioski wkrótce.

Offline Michał

  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Smary do łańcucha - yamalube, motul, bel ray... Który najlepszy?
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 29, 2015, 10:56:36 am »
Ja testuje BENTERM 2 http://www.naftochem.pl/index.php?action=view&ID=127&genius=W&lang=_en
ale po ostatniej dyskusji na temat smarowania lancuchow w teren staram się nie za często
Z pierwszych obserwacji mogę powiedzieć ze dluzej utrzymuje się na lancuchu w porównaniu ze sprayem do lancucha, ale tez zmienia się w paste scierna  :pacpac:
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2015, 10:58:30 am wysłana przez Michał »

Offline Andreas

  • Yamaha MTT690
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Wlocek
Odp: Smary do łańcucha - yamalube, motul, bel ray... Który najlepszy?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 01, 2015, 01:27:44 am »
Ja tam polecam JMC, to taki niemiecki kettenspray 300ml kosztuje 25 zł. Dostepny w larssonie. Smaruje długo sie utrzymuje i nie brudzi. Potwierdzam, że Yamalube też oki, tez stosuję i jest rewelka. Natomiast wszelkie Motule, Castrole, Valvoliny dobre są tylko z nazwy. Przerobiłem na kilku motocyklach, przez kilkanaście lat. A Belray, bez obrazy to chyba największy shit, coś jakby towot w sprayu. Chlapie w deszczu w ogole sie nie trzyma i łapie brud bardziej niż "gumofilce" w oborze. Co do olejarek. Moim zdaniem to wynalazek dla leniwych, dodatkowo syf na feldze i łańcuchu, ciągle trza regulować i pamietać, żeby uzupełniać olej, bo na łańcuchu to widać, że świecą się rolki jak zapomni sie nasmarować sprayem. :drool:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2015, 01:30:17 am wysłana przez Maxx »
Życie to szeroka autostrada.

Offline Aliszja

  • Yamaha YZF-R6
  • 80 km/h
  • **
  • Wiadomości: 228
  • Płeć: Kobieta
  • albo grubo, albo wcale
  • Skąd: Grudziądz
Odp: Smary do łańcucha - yamalube, motul, bel ray... Który najlepszy?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 01, 2015, 08:00:57 am »
Właśnie pragnę sprostować moją opinię, że z Motulem nie pozostanę jednak na długo. Strach jeździć bo mimo, że smar powinien dawno wyschnąć, bo nałożony dnia poprzedniego, to po jeździe znajduje się na oponie!!! podkreślam, że nie nakładam dużo tego lubrykantu :/ Castrol brudził mi tylko felgę a tu klejący syf na oponie.  :N

Offline bartez

  • XT 660R ,
  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 850
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Smary do łańcucha - yamalube, motul, bel ray... Który najlepszy?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 01, 2015, 08:11:10 am »
No widzisz u mnie to samo mialem. Dlatego stosuje od dwóch moze trzech lat belray i jest git. Felga czysta i opona tez😊

Offline Aliszja

  • Yamaha YZF-R6
  • 80 km/h
  • **
  • Wiadomości: 228
  • Płeć: Kobieta
  • albo grubo, albo wcale
  • Skąd: Grudziądz
Odp: Smary do łańcucha - yamalube, motul, bel ray... Który najlepszy?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 01, 2015, 08:36:13 am »
Fak meen, spróbuję Belray albo Yamalube.

Offline Vengosh10

  • BMW F650GS 2000 r., BMW F800GS HOBEL :-)
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Mężczyzna
    • kanał youtube
  • Skąd: Toruń
Odp: Smary do łańcucha - yamalube, motul, bel ray... Który najlepszy?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 01, 2015, 15:18:37 pm »
Ipone jest ok tylko na początku strasznie dużo białego idzie na łańcuch albo za słabo wstrząsnąłem przed smarowaniem. Nie chlapie na opony i jedno smarowanie starcza na ok 300-400 km. Polecam

Offline KSD

  • BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 15861
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Smary do łańcucha - yamalube, motul, bel ray... Który najlepszy?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 01, 2015, 16:29:51 pm »

Z tym Motulem na oponie, to zwróćcie uwagę jeszcze na jedną sprawę. Otóż on jest generalnie bardzo rzadki i mocno się rozpryskuje na boki podczas nakładania. Też zauważyłem swego czasu iż mam od niego brudną oponę. Teraz robię to tak, że psikam w rękawiczkach i ze szmatą z tyłu aby nadwyżka nie leciała ani na boki ani na oponę i jest OK. Oczywiście na koniec trzeba zostawić motocykl na dłuższy czas po nałożeniu smaru, do jego wyschnięcia, bo jak od razu ruszymy to też się rozchlapie. Zobaczcie, może to tu tkwił problem. Ja na zmianę używam Motula i Yamalube i z obu jestem zadowolony. Yamę biorę na dłuższe wycieczki, bo sprzedawany jest w tych małych pojemnikach po 75ml które mieszczą się pod siedzeniem i dlatego z nimi jeżdżę (taki pojemnik akurat na dwa spryskania w trakcie wyjazdu).
Czysty motocykl jeździ szybciej!

Joker

  • Gość
Odp: Smary do łańcucha - yamalube, motul, bel ray... Który najlepszy?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 01, 2015, 19:30:17 pm »
Osobiście używam dwóch smarów zamiennie. Białego Valvoline (niebieskie opakowanie) lub białego Motul C2+. Z żadnym z tych smarów nie miałem najmniejszego problemu i żaden mi nie chlapał, a nie przykładałem nadzwyczajnej uwagi na sposób nakładania. Z tym, że przy każdym smarowaniu dokładnie czyszczę łańcuch ze starego. Jeśli nie czyścimy łańcucha co najmniej co 2 smarowanie to nowy smar nie będzie się trzymał odpowiednio łańcucha. Jeszcze jedno - analizując instrukcje obsługi kilku smarów większość producentów zaleca nakładanie ich na rozgrzany łańcuch po jeździe.