Czerwiec 13, 2021, 04:51:46 am

Autor Wątek: Schuberth C3 Pro vs Shoei XR 1100  (Przeczytany 11477 razy)

Offline Derkoś

• Honda VFR800X Crossrunner
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
Schuberth C3 Pro vs Shoei XR 1100
« dnia: Maj 20, 2016, 22:55:47 pm »
Dziś nastał ten dzień i po trzech tygodniach oczekiwania dostałem telefon o możliwości odebrania kasku jakim jest dokładnie Schuberth C3 Pro Matt Fluo Yellow Europe.
Porównanie jest średnio miarodajne ponieważ jest to typowo kask turystyczny, a shoei jest kaskiem sportowym jednakże jest to nowe doświadczenie  :smoke:

Waga
Według producenta Shoei xr1100 waży 1330g, a Schubert 1570g, początkowo gdy przesiadłem się z shoei'a było czuć większą wagę schubertha jednak po kilku kilometrach już zapomniałem o tym i nie sprawiało to jakiegoś dyskomfortu  :)

Aerodynamika oraz głośność

Tutaj wygrywa Schuberth, firma ta chwali się tym, że jest to jeden z najcichszych modeli kasku na rynku i trzeba przyznać, że jest to zauważalne w porównaniu z xr1100. Już samo włożenie kasku dało wrażenie bardziej wytłumionych wydechów w mojej VFR i podczas jazdy również jest odczuwalne  :thumbup: Na wizjerze zamontowano  coś na wzór "ząbków" które niby mają poprawiać aeroakustykę, nie wiem czy jest to ich robota czy górnego wlotu powietrza, ale w jednej z pozycji na moim motocyklu jest słyszalny świst, który potrafi po chwili być wkurzający  :bag:

Wentylacja

Tutaj starcie zdecydowanie wygrywa shoei xr1100 w nim podczas jazdy z otwartymi wlotami powietrza miałem wrażenie, że jadę bez wizjera tak "wiało" czego nie można się dziwić w końcu jest to kask sportowy i wentylacja musi być na najwyższym poziomie  :ricky:, w schubercie jadąc czułem jedynie lekki powiew powietrza, który wątpię aby coś dał jadąc w upalne dni. (Tutaj daję szanse jeszcze szubertowi bo nie poznałem go do końca, może źle coś ustawiam)

Komfort
Wyściółka w shoei'u jest wygodna, jednak w schubercie jest ona dużo bardziej miękka i komfortowa przez co kask bardzo wygodnie "siedzi" na głowie  :) 8-)

Podsumowanie:

Shoei'a xr1100 kupiłem 4 lata temu gdy zaczynałem zabawę w motocykle i tak naprawdę myślałem, że polecę w sporty jednak życie zweryfikowało i bardziej mnie ciągnie do coraz dalszych tras  o różnych porach dnia i nocy dlatego min. brak blendy w shoei'u był głównym bodźcem do zmiany kasku.  :naughty:
XR1100 tak czy siak bardzo polecam, jest super kaskiem i mam do niego wielki sentyment i pewnie nie raz jeszcze go założę do szybszej zabawy :witch:  :notworthy: :thumbup:
Tyle mogę napisać na szybko po pokonaniu pierwszych 100 km w schubercie c3 pro, dam znać za jakiś czas więcej na temat tego zakupu  :thumbup:

Offline KSD

• BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
Odp: Schuberth C3 Pro vs Shoei XR 1100
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2016, 23:52:37 pm »

Obłędne malowanie  :thumbup:
Czekamy w takim razie na wrażenia z jazdy po nawinięciu większej ilości kilometrów :)
Czysty motocykl jeździ szybciej!

Offline Derkoś

• Moderator Globalny
  • 300 km/h
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2016, 09:59:36 am »

Czekamy w takim razie na wrażenia z jazdy po nawinięciu większej ilości kilometrów :)

Fakt malowanie niezbyt spotykane, motyw z flagami europy w górnej części kasku daje fajną możliwość zaznaczania sobie gdzie się było  :naughty:

Offline ksiegowy

• VFR800
  • 220 km/h
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2016, 10:07:42 am »

Fakt malowanie niezbyt spotykane, motyw z flagami europy w górnej części kasku daje fajną możliwość zaznaczania sobie gdzie się było  :naughty:
Świetny pomysł!!!
Możesz wbijać pinezki lub gwoździe!!!  :laie: :laie:

Offline Derkoś

• Moderator Globalny
  • 300 km/h
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2016, 10:13:37 am »

Świetny pomysł!!!

I Ty hondziarzu przeciwko mnie !!!  :bag: :bag: :bag:  :smoke:

Offline ksiegowy

• VFR800
  • 220 km/h
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2016, 14:58:20 pm »

Świetny pomysł!!!

I Ty hondziarzu przeciwko mnie !!!  :bag: :bag: :bag:  :smoke:

APSOLUTNIE!!!!
Tylko zazdroszczę Tobie nowego kasku  :zlosc:

Offline gibek73

• Suzuki DL650 V-Strom K4
  • 220 km/h
  • let's ride
    • Suzuki DL650 V-Strom K4
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2016, 18:19:30 pm »
Pikny garnek.
Jeden z dwóch jakie mnie interesują, ale zostanę przy Neotec'u raczej.
Malowanie odjazdowe.   :BB:

Offline Derkoś

• Moderator Globalny
  • 300 km/h
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2016, 18:12:40 pm »
Przejechałem w kasku już ok 5 tys km w różnych warunkach i mogę coś więcej napisać  :)
Początkowo jak pisałem, byłem trochę rozczarowany odnośnie wentylacji w kasku, jednak po przejechaniu tylu kilometrów w schubercie mogę powiedzieć śmiało, że jest ona zdecydowanie wystarczająca  :thumbup:

Założony kask po dłuższym czasie nie ciąży na głowie i nie sprawia dyskomfortu podczas jazdy, a wizjer w celu umycia demontuję i montuje się bardzo szybko i bezproblemowo  :)

Offline Derkoś

• Moderator Globalny
  • 300 km/h
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2019, 19:40:58 pm »
Dziś udało w końcu po prawie 4 tygodniach odebrać kask od toruńskiego dealera schubertha czyli moto Seven po serwisie.

Ekipa rumuńska wie dobrze, że gdybym miał w czym wrócić to kask zostałby przekazany na niedźwiedzie mieszkające w lasach na transalpinie, a dlaczego ? Już tłumaczę.
Podczas pierwszego dnia jazdy jeszcze przez Polskę złapał nas deszcz, nie wiem w ogóle jak podczas jazdy poluzował mi się pinlock i krople wpadały między szybę na pinloka co było strasznie irytujące bo widoczność była jednym słowem ujowa. Dojechaliśmy do pierwszego noclegu zająłem się szybą, pinlockiem itd... ładnie dopasowałem, mimośród pięknie skręciłem jedno z drugim świetnie się zgrało. Jednakże podczas drugiego przejazdu na transalpinie, pinlock cały się zluzował i odpadł mi na nos bo śrubka odpadła i to w najgorszym momencie bo w deszczu i we mgle. Do samego dołu zjeżdżałem w deszczu z podniesioną szczęką i to był moment kulminacyjny do wysłania kasku na gwarancje.

Po powrocie z wypadu poza kraj , szybki kontakt z schuberth polska, wypisałem wszystkie usterki, bądź rzeczy które moim zdaniem nie powinny się pokazać w kasku za taką kasę. Kask oczywiście zarejestrowany po kupnie dlatego obowiązuje 5 letnia gwarancja - zakupiony w 2016r.

Błędy jakie zaznaczyłem to min. :
- porysowana szyba wizjera właśnie od pinlocka,
- luzy na mechanizmie od szczęki, które pojawiły się po latach wiadomo użytkowanie,
- poduchy na policzkach już w pierwszym roku lekko straciły kolor , generalnie nie przeszkadzało mi to podczas jazdy wiec zlałem temat , teraz przy okazji go wywołałem.
- i przy kołnierzu urwal mi się  jeden „cypek” przez co potrafił czasem się poluzować.

Fotki , które teraz wrzucam to kask po odbiorze, wszystkie moje punkty zostały naprawione czyli wymieniony mechanizm od szczęki, dostałem nową szybę , nowego pinloka, wymieniono poduchy, mechanizm od blendy praktycznie to można powiedzieć, że kask jest nowy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline KSD

• BMW F850GS
  • Administrator
  • 300 km/h
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2019, 20:43:02 pm »
To jak, sprzedajesz i kupujesz Neoteca? :)
Czysty motocykl jeździ szybciej!

Offline Derkoś

• Moderator Globalny
  • 300 km/h
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2019, 21:23:10 pm »
To jak, sprzedajesz i kupujesz Neoteca? :)

Narazie zostaje, co mam to odkładam na crossrunnera w pierwszej kolejności  :P