Kwietnia 20, 2024, 13:49:19 pm

Autor Wątek: Moto Seven - Toruń  (Przeczytany 79678 razy)

Offline Duch

  • KMZ K-650, Honda XL600V Transalp, Suzuki DL AL7 650XT V-Strom
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 12576
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Moto Seven - Toruń
« Odpowiedź #60 dnia: Października 12, 2016, 16:09:57 pm »
Jakie koszty przeglądu?
Takiej władzy w naszych progach wszyscy chcielibyśmy podziękować w kilku nie do końca pięknych słowach
Z wyrazami szczerej niewdzięczności dla skurwysynów nie mamy litości! Moja nacja - moja tonacja, Moja nacja - moja tonacja.

Offline Trybus

  • 180 km/h
  • ****
  • Wiadomości: 865
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Moto Seven - Toruń
« Odpowiedź #61 dnia: Października 12, 2016, 18:28:56 pm »
2 stówki brutto. Ala ja jako laik dowiedziałem się kilku fajnych rzeczy  :thumbup:

Offline Ania

  • Honda NC 700SD
  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 339
  • Płeć: Kobieta
  • Skąd: Toruń
Odp: Moto Seven - Toruń
« Odpowiedź #62 dnia: Kwietnia 16, 2017, 21:15:04 pm »

Wielkie podziękowania dla Toruńskiego Moto Seven, które stanęło na wysokości zadania w obsłudze tak niełatwego i tak niewymiarowego klienta jak ja (długie ręce i zgrabne dłuuuugie nogi) :naughty: ;;) Jedyny sklep który bezproblemowo sprowadził specjalnie dla mnie wersje przedłużane ciuchów Modeki! Dzięki ekipo Moto Seven!  :BB:

Offline JarekAT

  • XRV750 LC4 XRV750 LC8 XRV750 K100 XL600LM
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 3242
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: CB
Odp: Moto Seven - Toruń
« Odpowiedź #63 dnia: Kwietnia 16, 2017, 22:25:02 pm »

Wielkie podziękowania dla Toruńskiego Moto Seven, które stanęło na wysokości zadania w obsłudze tak niełatwego i tak niewymiarowego klienta jak ja (długie ręce i zgrabne dłuuuugie nogi) :naughty: ;;) Jedyny sklep który bezproblemowo sprowadził specjalnie dla mnie wersje przedłużane ciuchów Modeki! Dzięki ekipo Moto Seven!  :BB:

Bez fotek długich nóg się nie liczy ;)

Offline Viniu

  • BMW R1100 GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 5032
  • Płeć: Mężczyzna
    • YT - Channel
  • Skąd: Toruń
Odp: Moto Seven - Toruń
« Odpowiedź #64 dnia: Kwietnia 18, 2017, 08:05:07 am »

Wielkie podziękowania dla Toruńskiego Moto Seven, które stanęło na wysokości zadania w obsłudze tak niełatwego i tak niewymiarowego klienta jak ja (długie ręce i zgrabne dłuuuugie nogi) :naughty: ;;) Jedyny sklep który bezproblemowo sprowadził specjalnie dla mnie wersje przedłużane ciuchów Modeki! Dzięki ekipo Moto Seven!  :BB:

Bez fotek długich nóg się nie liczy ;)

Mam pewien filmik, z pewnego Sylwestra... gdzie Anka została królową... miała taka ładną czerwoną sukienkę... i rzeczywiście ma długie nogi...

P.S. Własnie obejrzałem filmik... i film nie oddaje długości nóg Anki...
Problemem nie jest problem.
Problemem jest twoje podejście do problemu.

https://www.youtube.com/user/TheVineks

Offline alien19999

  • Aprilia Pegaso 650, Suzuki DL650
  • 300 km/h
  • ******
  • Wiadomości: 2662
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Ryńsk
Odp: Moto Seven - Toruń
« Odpowiedź #65 dnia: Listopada 20, 2019, 20:43:13 pm »
Dziś usłyszałem od kolegi, że w Moto Seven mechanicy kleili membrany przy gaźnikach. Jeżeli to jest prawda, to nie polecam zostawiania tam motocykla.
Nie wiem, co z tymi mechanikami, czy oni nie mają choć trochę wyobraźni albo wiedzy o materiałach?


ps. Chodzą też słuchy, że Moto Seven rezygnuje ze sprzedaży Yamahy. Ktoś coś słyszał?
A. Einstein ~ "Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi"

Offline Duch

  • KMZ K-650, Honda XL600V Transalp, Suzuki DL AL7 650XT V-Strom
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 12576
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Moto Seven - Toruń
« Odpowiedź #66 dnia: Listopada 21, 2019, 08:31:23 am »
Dziś usłyszałem od kolegi, że w Moto Seven mechanicy kleili membrany przy gaźnikach. Jeżeli to jest prawda, to nie polecam zostawiania tam motocykla.
Nie wiem, co z tymi mechanikami, czy oni nie mają choć trochę wyobraźni albo wiedzy o materiałach?


ps. Chodzą też słuchy, że Moto Seven rezygnuje ze sprzedaży Yamahy. Ktoś coś słyszał?

Czy membrana kosztuje worek złota że ktoś to chciał kleić?
Takiej władzy w naszych progach wszyscy chcielibyśmy podziękować w kilku nie do końca pięknych słowach
Z wyrazami szczerej niewdzięczności dla skurwysynów nie mamy litości! Moja nacja - moja tonacja, Moja nacja - moja tonacja.

Offline JarekAT

  • XRV750 LC4 XRV750 LC8 XRV750 K100 XL600LM
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 3242
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: CB
Odp: Moto Seven - Toruń
« Odpowiedź #67 dnia: Listopada 21, 2019, 08:36:13 am »
Dziś usłyszałem od kolegi, że w Moto Seven mechanicy kleili membrany przy gaźnikach. Jeżeli to jest prawda, to nie polecam zostawiania tam motocykla.
Nie wiem, co z tymi mechanikami, czy oni nie mają choć trochę wyobraźni albo wiedzy o materiałach?


ps. Chodzą też słuchy, że Moto Seven rezygnuje ze sprzedaży Yamahy. Ktoś coś słyszał?

Czy membrana kosztuje worek złota że ktoś to chciał kleić?

Niestety swoje kosztuje.
Ale chyba większy problem jest z dostępnością do starszych motocykli.
Przynajmniej w Hondzie był niemały z tym problem.

Offline KoZi

  • 300 km/h
  • ******
  • Wiadomości: 2923
  • Płeć: Mężczyzna
  • Classic Power !
  • Skąd: Łysomice/Toruń
Odp: Moto Seven - Toruń
« Odpowiedź #68 dnia: Listopada 21, 2019, 09:09:03 am »
Dziś usłyszałem od kolegi, że w Moto Seven mechanicy kleili membrany przy gaźnikach. Jeżeli to jest prawda, to nie polecam zostawiania tam motocykla.
Nie wiem, co z tymi mechanikami, czy oni nie mają choć trochę wyobraźni albo wiedzy o materiałach?


ps. Chodzą też słuchy, że Moto Seven rezygnuje ze sprzedaży Yamahy. Ktoś coś słyszał?

Czy membrana kosztuje worek złota że ktoś to chciał kleić?

Niestety swoje kosztuje.
Ale chyba większy problem jest z dostępnością do starszych motocykli.
Przynajmniej w Hondzie był niemały z tym problem.

Po za ebayem są jeszcze japońskie strony  z częściami i tam dostaniemy wszystko, dosłownie - są dwa minusy cena i czas.
(>’o’)>  classic, vintage, custom, oldschool, youngtimer

Offline alien19999

  • Aprilia Pegaso 650, Suzuki DL650
  • 300 km/h
  • ******
  • Wiadomości: 2662
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Ryńsk
Odp: Moto Seven - Toruń
« Odpowiedź #69 dnia: Listopada 21, 2019, 10:16:00 am »
Dziś usłyszałem od kolegi, że w Moto Seven mechanicy kleili membrany przy gaźnikach. Jeżeli to jest prawda, to nie polecam zostawiania tam motocykla.
Nie wiem, co z tymi mechanikami, czy oni nie mają choć trochę wyobraźni albo wiedzy o materiałach?


ps. Chodzą też słuchy, że Moto Seven rezygnuje ze sprzedaży Yamahy. Ktoś coś słyszał?

Czy membrana kosztuje worek złota że ktoś to chciał kleić?

Niestety swoje kosztuje.
Ale chyba większy problem jest z dostępnością do starszych motocykli.
Przynajmniej w Hondzie był niemały z tym problem.

Można kupić zamiennik samej membrany. I ją przełożyć, chociażby tourmax takie produkuje.
Z przekładaniem jest trochę roboty ale się da to zrobić.
Zamiennik takiej membrany kosztuje około 200zł i nie uważam żeby raz na 10-15 lat to była wielka kwota.
(Mówimy tu oczywiście o samej membranie żeby było jasne, jak uszkodzona jest przepustnica lub jej gładź trzeba kupować oryginał czyli membrane razem z przepustnicą.)

Tak, że dostępne są chyba brakuje tylko chęci. :(

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
A. Einstein ~ "Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi"

Offline matata

  • 120 km/h
  • ***
  • Wiadomości: 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: okolice brzydgoszczy / Niwy
Odp: Moto Seven - Toruń
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 21, 2019, 16:07:51 pm »
Co do motoseven to po jednej wizycie wyrobilem sobie zdanie. Po kupnie taborecika kymco który był tam serwisowany od nowości udalem się jako "zielony" nowy i szczęśliwy właściciel z pytaniem co przez te kilka lat bylo robione. Wkoncu mam ksiazke gwarancyjną z pieczątkami i wpisami i chcę poznac historię. Odpowiedź byla krotka: wymieniany olej w silniku i przekladni. Nic pozatym. Żadnych innych wpisów.!!!
A według tabeli serwisowej przy przebiegu ponad 11tys powinny być juz 2 razy sprawdzane luzy zaworowe itp.
 Pojazd w dniu zakupu byl po serwisie 500km wczesniej. W domu z ciekawosci dobrałem sie do filtra powietrza....jak na moje po 500 km to on powinien wyglądać jak nowy a nie czarny zasyfiony. Dodatkowo mial popękane mocowania. Brak słów.

ps. To są moje odczucia nt w/w serwisu, jak kogoś uraziłem to przepraszam.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Offline Moto-Seven

  • 0 km/h
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Moto Seven - Toruń
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 04, 2019, 17:34:17 pm »
alien19999 czy mógłbyś powiedzieć kiedy i w jakim motocyklu nastąpiło owe, omówione przez Ciebie wraz z wyobraźnią o materiałach, klejenie membran? Mnie się tu ludzie pytają czy pokleimy  :eek:

Offline alien19999

  • Aprilia Pegaso 650, Suzuki DL650
  • 300 km/h
  • ******
  • Wiadomości: 2662
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Ryńsk
Odp: Moto Seven - Toruń
« Odpowiedź #72 dnia: Grudnia 04, 2019, 18:16:00 pm »
alien19999 czy mógłbyś powiedzieć kiedy i w jakim motocyklu nastąpiło owe, omówione przez Ciebie wraz z wyobraźnią o materiałach, klejenie membran? Mnie się tu ludzie pytają czy pokleimy  :eek:
To nie moje słowa, tak jak napisałem kolega mi przywiózł motocykl, miał pękniętą membranę i chciał żebym skleił. Powiedziałem, że nie ma takiej możliwości i usłyszałem w Moto Seven kleili. Tak też napisałem. A powiedz mi co z tą Yamahą u was? Rezygnujecie ze sprzedaży, tak jak Wilmat z Suzuki?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

A. Einstein ~ "Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi"

Offline Viniu

  • BMW R1100 GS
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 5032
  • Płeć: Mężczyzna
    • YT - Channel
  • Skąd: Toruń
Odp: Moto Seven - Toruń
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 04, 2019, 18:17:24 pm »
alien19999 czy mógłbyś powiedzieć kiedy i w jakim motocyklu nastąpiło owe, omówione przez Ciebie wraz z wyobraźnią o materiałach, klejenie membran? Mnie się tu ludzie pytają czy pokleimy  :eek:
Witamy.
Mimo iż nick mówi wszystko, zapraszam jednak do "Przywitali" zgodnie z regulaminem i dobrym wychowaniem. Warto napisać parę słów o sobie na początek.
Problemem nie jest problem.
Problemem jest twoje podejście do problemu.

https://www.youtube.com/user/TheVineks

Offline Moto-Seven

  • 0 km/h
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Moto Seven - Toruń
« Odpowiedź #74 dnia: Grudnia 05, 2019, 11:18:47 am »
alien19999 czy mógłbyś powiedzieć kiedy i w jakim motocyklu nastąpiło owe, omówione przez Ciebie wraz z wyobraźnią o materiałach, klejenie membran? Mnie się tu ludzie pytają czy pokleimy  :eek:
To nie moje słowa, tak jak napisałem kolega mi przywiózł motocykl, miał pękniętą membranę i chciał żebym skleił. Powiedziałem, że nie ma takiej możliwości i usłyszałem w Moto Seven kleili. Tak też napisałem. A powiedz mi co z tą Yamahą u was? Rezygnujecie ze sprzedaży, tak jak Wilmat z Suzuki?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Szkoda wywlekać na forum tematy które nie miały miejsca. Można by się jedynie pokusić o klejenie membrany z przepustnicą w zależności od jej konstrukcji. Różne rzeczy już widzieliśmy i robiliśmy. Bywa tak że klient sobie życzy żebyś mu zrobił coś zupełnie niezgodnie ze sztuką. Próbujemy odwołać się do klauzuli sumienia ale to nie zawsze się uda.
Co do Yamahy to temat rzeka. Przyszły rok będzie kluczowy. Ogólnie jesteśmy związani mocno z marką. Współpraca zawsze układała się dobrze, jednak obciążenia związane z prowadzeniem ASO podcinają skrzydła. Wymogi odnośnie standardów są identyczne jak w salonach chociażby warszawskich. Wyposażenie, umeblowanie, stok motocykli nowych, motocykli demo, to wszystko kosztuje. No i za 1600 też już nikt nie chce robić. Jakikolwiek komfort działania przy sprzedaży pojazdów nowych zaczyna się od 100 sztuk rocznie. Na naszym rynku, w naszym województwie nigdy jeszcze nie udało się tego osiągnąć żadnemu salonowi.
Wracając do tematu serwisu to własnie dwóch naszych wkroczyło do najlepszej piątki mechaników Yamaha w Polsce :thumbup: